Виступ Сталіна 9 травня 1945 року

Автор: admin

Товариші! Співвітчизники й співвітчизниці!peremoga2

Наступив великий день перемоги над Німеччиною. Фашистська Німеччина, поставлена на коліна Червоною Армією й військами наших союзників, визнала себе переможеною й оголосила беззастережну капітуляцію.

7 травня у місті Реймсі був підписаний попередній протокол капітуляції. 8 травня представники німецького головнокомандування в присутності представників Верховного Командування союзних військ і Верховного Головнокомандування радянських військ підписали в Берліні остаточний акт капітуляції, виконання якого розпочалося з 24 годин 8 травня.

Знаючи вовчу звичку німецьких заправил, що вважають договори й угоди порожніми папірцями, ми не маємо підстав вірити їм на слово. Однак сьогодні з ранку німецькі війська на виконання акту капітуляції стали в масовому порядку складати зброю й здаватися в полон нашим військам. Це вже не порожній папірець. Це – дійсна капітуляція збройних сил Німеччини. Щоправда, одна група німецьких військ у районі Чехословаччини усе ще ухиляється від капітуляції. Але я сподіваюся, що Червоній Армії вдасться привести її в тяму.

Тепер ми можемо з повною підставою заявити, що наступив історичний день остаточного розгрому Німеччини, день великої перемоги нашого народу над германським імперіалізмом.

Великі жертви, принесені нами в ім’я волі й незалежності нашої Батьківщини, незлічимі втрати й страждання, пережиті нашим народом у ході війни, напружена праця в тилу й на фронті, віддані на вівтар Батьківщини, не пройшли даром і увінчалися повною перемогою над ворогом. Вікова боротьба слов’янських народів за своє існування й свою незалежність завершилася перемогою над німецькими загарбниками й німецькою тиранією.

Відтепер над Європою буде розвіватися великий прапор волі народів і миру між народами.

Три роки тому Гітлер всенародно заявив, що в його завдання входить розчленовування Радянського Союзу й відрив від нього Кавказу, України, Білорусії, Прибалтики й інших областей. Він прямо заявив: «Ми знищимо Росію, щоб вона більше ніколи не змогла піднятися». Це було три роки тому. Але навіженим ідеям Гітлера не було призначено збутися, — хід війни розвіяв їх у порох. На ділі вийшло щось прямо протилежне тому, про що марили гітлерівці. Германія розбита наголову. Германські війська капітулюють. Радянський Союз тріумфує перемогу, хоча він і не збирається не розчленовувати, не знищувати Німеччину.

Товариші! Велика Вітчизняна війна завершилася нашою повною перемогою. Період війни в Європі скінчився, почався період мирного розвитку.

З перемогою вас, мої дорогі співвітчизники й співвітчизниці!

Слава нашої героїчної Червоної Армії, що відстояла незалежність нашої Батьківщини й завоювала перемогу над ворогом!

Слава нашому великому народу, народу – переможцеві!

Вічна слава героям, що загинули в боях з ворогом і віддали своє життя за волю й щастя нашого народу!

І.В. Сталін

З виступу Верховного Головнокомандуючого І.В.  Сталіна  по радіо 9 травня 1945 р. Текст – за публікацією газети ЦК КПРС «Правда» 10 травня 1945 року.

____________________________________________

Переклад на українську – сайт «Сокирянщина».

Залиште свій коментар