Відзначення 75-ої річниці звільнення України від німецько-фашистських загарбників

Автор: admin

28 жовтня 2019 року виповнилося 75 років від дня остаточного вигнання військ нацистської Німеччини та її союзників під час Другої світової війни за межі сучасної території України. Саме сьогодні наша держава вкотре згадує страшні роки Другої світової війни та вшановує пам’ять тих, хто ціною власного життя боронив цілісність та незалежність рідної землі.

З нагоди відзначення 75-ої річниці визволення України від нацистських загарбників в.о. голови районної державної адміністрації Андрій Маркевич, голова районної ради Василь Козак, голова районної організації ветеранів Ніна Бурдинюк, учасники Другої світової війни, представники підприємств, установ, організацій району, громадськості та засобів масової інформації поклали квіти до пам’ятника загиблим воїнам – односельцям та Братської могили, а також вшанували пам’ять полеглих в далекі і теперішні часи воєнного протистояння хвилиною мовчання.

В рамках відзначення пам’ятної дати приділена особлива увага поважним ветеранам війни, адже на сьогодні їх в районі залишилося лише 12 осіб. За словами голови районної організації ветеранів Ніни Бурдинюк вони користуються всіма гарантованими державою пільгами, питання їх соціального захисту перебуває на постійному контролі органів державної виконавчої влади та органів місцевого самоврядування.

&&&

Окрім того, голова Сокирянської районної ради Василь Козак та заступник голови районної ради Олексій Бойко відвідали місце масового поховання поряд з залізничною станцією «Сокиряни», висвітлене нещодавно істориком Ігорем Швецем, і яке найскоріше є могилою невідомих солдатів, що померли від поранень під час Великої Вітчизняної війни.

Відвідувачі поклали квіти, а також поспілкувались з місцевими жителями. Хто похований у безіменній братській  могилі поряд з залізничною станцією «Сокиряни»,  мають встановити найближчим часом  історики району. Саме таке доручення вони отримали від голови Сокирянської районної ради Василя Козака напередодні відзначення Дня визволення України.

Можливо,  незабаром там з’явиться пам’ятний знак, який розповідатиме прийдешнім поколінням про криваві події та їх наслідки, що відбувались у минулому в нашому краї.

За публікаціями сайтів Сокирянської РДА і “Північно-Бессарабський інформаційний портал”

Залиште свій коментар