Відкрито Сокирянський історичний музей

Автор: admin

Першу екскурсію в славну історію краю для всіх бажаючихsam_0145_novyy_razmer урочисто провели працівники  Сокирянського історичного музею.  У музеї, який урочисто відкрився в переддень 24-ої річниці Незалежності України, представлено експозиції, що півідують історію Сокирянщини і всього Бессарабсько-Буковинського краю від найдавніших часів до наших днів.

23 серпня 2015 року в.о. голови райдержадміністрації Петро Бескупський та голова районної ради Василь Козак символічно перерізали стрічку.

Вітаючи всіх з важливою подією П. Бескупський зазначив, що якими б важкими не були часи такі заходи необхідні, адже народ, який підтримує бажання зберегти і залишити нащадкам частинку кожного історичного проміжку часу заслуговує на розвиток і незабуття. Він подякував працівникам відділу культури, працівникам музею, будівельникам і художникам, всім, хто доклав чимало зусиль для того, щоб в цьому приміщенні колишнього панського маєтку, якому понад сто років, поселиться славна історія. А також висловив вдячність жителям Сокирянщини особисто за те, що не тільки зберегли унікальні речі, а й виявили бажання передати їх до музею. Голова районної ради В. Козак нагадав відому істину – людина, яка не пам’ятає своєї історії не має майбутнього, тому дуже добре що сьогоднішня подія відбулася і запевнив, що районна влада докладе зусиль, щоб музей розвивався і надалі.

002

003

004

005

001

Нагадаємо, музей відкрив 4 експозиційні зали, які відображають історію Сокирянщини від первісних знахідок до теперішнього часу. Майже всі експонати передали до музею небайдужі мешканці району, окремі речі збереглися за часів існування в міській культовій споруді історико–краєзнавчого музею.

 Цікаво, що серед багатьох раритетів тут є унікальний експонат – бивень дорослого мамонта, якого знайдено у 2008 році на березі Дністра поблизу села Волошкове. Його вага – 60 кг, довжина 160 см, а товщина – 19-9 см. Отож можна собі уявити, якою велетенською була ця доісторична тварина, сліди якої простежуються в Середньому палеоліті – 150тис. – 35 тис. років тому.

000

Основна мета створення історичного центру Сокирянщини – подбати про те, що залишиться нашим дітям і онукам та які бувальщини сокирянських земель будуть вони оповідати своїм нащадкам.

При підготовці публікації частково використано матеріали сайту Сокирянської РДА 

Залиште свій коментар