Вітаємо з професійним святом сокирянських машинобудівників!

Автор: admin

Згідно з Указом Президента України від 8 вересня 1993 року № 361/93 «Про День машинобудівника», у четверту неділю вересня кожного року святкують своє професійне свято машинобудівники. У цьому – 2019 році свято припадає на 22 вересня. На Сокирянщині на цей час існує, мабуть, тільки одне підприємство машинобудування – Сокирянський машинобудівний завод.

Сокирянський  машинобудівний завод нині продовжує утримувати лідерські позиції з виробництва та реалізації промислової продукції не тільки на Сокирянщині. Лише за перше півріччя 1919 року відвантажено замовникам вузлів та деталей на 15 млн. 876 тис. грн. Високі економічні показники і надійність виготовлених сокирянськими машинобудівниками деталей дають впевненість в успішному розвитку підприємства в подальшому, з гордістю розповідає нинішній директор Михайло Дерменжи.

Історія Сокирянського машзаводу почалася з створення філії Коломенського тепловозобудівного підприємства відносно вже далекого 1973 року. Тоді філія спеціалізувалася на виготовленні вузлів і монтажного інструменту, а також запасних частин для дизелів, які збирались Коломенським заводом. Детальніше можете почитати у статті «Сокирянський машзавод: «Наш тепловоз, вперед літи!» .

 

З набуттям незалежності державою і Сокирянське підприємство здобуло самостійність, реформувавшись у машинобудівний завод. Втім, криза торкнулась і промисловців, – почалося поступове скорочення замовлень, зниження обсягу виробництва, що призвело до зменшення чисельності працюючих і майже повної зупинки потужностей.

Друге народження підприємство пережило після реформування у 2011 році. Нині сокирянські машинобудівники творять новий етап історії заводу, а  його керівник Михайло Дерменжи, працюючи на перспективу, має за мету перетворити Cокирянський машбуд у підприємство сучасного рівня, здатне виготовляти конкурентоспроможну продукцію для різних галузей промисловості.

Відтак з року в рік Сокирянський машинобудівний завод є прибутковим і одним з лідерів сплати платежів до бюджету.  За перших 6 місяців 2019 року прибуток машинобудівників склав 3 млн. 268 тис. грн. Деталі  та окремі вузли виготовляються в двох цехах площею 1600 м3, з станковим парком в кількості 30 одиниць.

Гордиться Михайло Георгійович високим професіоналізмом персоналу заводу, серед яких вже досвідчені ветерани виробництва і зовсім молоді спеціалісти. Нині тут працюють 56 чоловік і жінок з Сокирян та навколишніх населених пунктів,  рівень середньої оплати праці яких сягнув вже майже 13 тис. грн.

Нині щиро вітаємо усіх працівників товариства  з додатковою відповідальністю «Сокирянський машинобудівний завод», з професійним святом!

 

За публікацією сайту “Північно-Бессарабський інформаційний портал”

 

Залиште свій коментар