В Сокирянах – традиційне свято меду

Автор: admin

Бджолярів з давніх-давен шанували на українській землі. ПротягомФото029 сторіч, виготовлення меду з кропіткого ремесла перетворилося на справжнє мистецтво. За покликанням душі пасічники долучилися до надто складної, але дуже важливої справи, яку наші пращури започаткували в сиву давнину та секретів якої природа приберегла ще на багато поколінь бджолярів.

Честь і хвала трудівникам пасік, які приносять до столу українців неповторний дар землі та сонця. Велика подяка їм за наполегливість, вірність народним традиціям, любов до своєї землі.

Цієї чудової серпневої пори, коли хлібороби справляють обжинки, а в садах дозрівають соковиті плоди, бджолярі відзначають своє професійне свято.

Вже третій рік поспіль в день православного свята Преображення Господнього на Сокирянщині відзначають Свято меду. Сьогодні на Центральній площі міста зібралися бджолярі з різних населених пунктів району. На виставці-продажі вони пропонували мед різних сортів: липовий, гречаний, акацієвий і з різнотрав’я, медові напої та продукти – віск, маточне молочко, пилок. Сокирянці та гості міста мали змогу скуштувати свіжий солодкий нектар, придбати фрукти, кондитерську продукцію. Освячення меду провів благочинний отець Нестор.

Фото031

Фото032

Вітаючи учасників свята голова райдерждміністрації Василь Козак зазначив, що з кожним роком відчувається все більша увага до пасічників та державна підтримка їх діяльності. Саме за сприяння Президента Віктора Януковича у вересні цього року в Києві відбудеться 43 – ій Міжнародний бджільницький Конгрес, який не лише сприятиме розвитку вітчизняного бджільництва, а й зміцнить імідж та престиж держави у світі.

Фото009

Фото005Фото006

Керівник виконавчої влади району зазначив, що Сокирянщина є невід’ємною частиною унікального Медового краю – України, адже тут живуть і працюють понад 40 пасічників, які дійсно закохані в свою справу, і своєю щоденною працею з впровадженням сучасних технологій забезпечують громадян надзвичайно корисним продуктом. Кращі бджолярі району були нагородженні Почесними грамотами та Подяками районної влади.

Фото012

Фото013

Фото020

Фото021Фото023

______________________________________________________________________

Текст – за публікаціями сайту Сокирянської РДА

Фото – на замовлення сайту “Сокирянщина”

______________________________________________________________________

Один відгук на «В Сокирянах – традиційне свято меду»

  1. Олексій в 02.09.2013 at 22:58

    Для книги терміново потрібні старі фотографії сіл теперішньої Сокиянщини, періоду до 1950 року. Цікавить будь-який матеріал – загальний вигляд або частини населених пунктів, події, люди. Окремий інтерес є до фото сіл Молодове і Кормань до затоплення. Просимо Вашої допомоги. Зв’язатися зі мною можна через адміністратора сайту.

Залиште свій коментар