“Дністровим зорям” – 75 років!

Автор: admin

5 грудня 2019 року виповнюється 75 років сокирянській районній газеті — громадсько-політичного, історико-краєзнавчого, мистецького видання Сокирянщини, що з 1965 року виходить під назвою «Дністрові зорі».

Перший випуск районного часопису, як друкований орган Сокирянського районного комітету КП(б)У і райвиконкому вийшов ще під час війни з Німеччиною – 5 грудня 1944 року, під назвою «Оновлене життя», яка символізувала звільнення від окупації німецько-румунських загарбників.

Із 1948 року газета видавалася під назвою «Колгоспне життя». Нова назва відображала тогочасні тенденції суспільного життя країни – становлення колгоспного устрою в Бессарабії і Буковині. Статус газети також дещо змінився: вона стала спільним органом Сокирянського районного комітету Комуністичної партії України і Сокирянської районної ради депутатів трудящих Чернівецької області. Перший редактор газети — Петро Арсенійович Коростильов згодом став членом Спілки письменників СРСР, працював у м. Москві в видавництві дитячої літератури. П’ять років редагував районний часопис І.Ф. Назаренко, який в подальшому – у 1974 році очолив Черкаський обласний комітет по радіомовленню і телебаченню, був депутатом обласної Ради депутатів трудящих, членом обкому Компартії України, удостоєний почесного звання «Заслужений працівник культури Української РСР».

А 2 квітня 1965 року, після відновлення Сокирянського району, побачив світ перший номер органу Сокирянського районного комітету Комуністичної партії України і Сокирянської районної ради депутатів трудящих Чернівецької області – районної газети під назвою «Дністрові зорі», яку редагував колишній фронтовик Чайка Іван Лаврентійович.

 

Частку свого таланту і праці в газету вклали й інші журналісти, які більший чи менший час працювали на Сокирянщині: Олександр Петрович Дутко, який потім — у 70-х роках XX століття був редактором сільськогосподарських передач Черкаського обласного радіо; уродженець с. Олексіївка Борис Федорович Мирза, який із Сокирян був запрошений на посаду заступника відповідального секретаря Дніпропетровської обласної газети «Зоря»; понад два роки в районці працював Михайло Іванович Лісовий з с. Романківці, який після служби в Радянській Армії був на комсомольській роботі, навчався на юридичному факультеті університету Дружби народів імені Патріса Лумумби, закінчив аспірантуру Московського інституту міжнародних відносин, працював референтом Всесоюзного агентства по авторських правах (ВААП), а пізніше перебував на дипломатичній службі СРСР і Росії.

Близько 20 років працювала першим відповідальним секретарем редакції райгазети Н.М. Лісковська, яка згодом була редактором районного радіо.

В подальшому редакторами були філолог-педагог Бондар Олексій Станіславович, жураналісти Савченко Костянтин Костянтинович, Тищенко Катерина Іванівна, нині —Гафінчук Валентина Іванівна.

У різний час у районній газеті працювали Зяблюк Михайло Павлович, Зарицький Євген Йосипович, Мар’янин Володимир Григорович, Микола Боднар, Фостій, Олександр Богданченко, Каплуненко Євген Васильович, Канарський Едуард Йосипович, Зарицька Світлана Йосипівна, Брозинський Михайло Федорович, Польова Лідія Григорівна, Гусар Юхим Семенович, Кривий Микола Васильович, Олександр Шапіро, Зіновія Голяк, Нагірняк Іван Семенович, Хорошенюк Павло Іванович, Чорний Олександр Дмитрович, Алла Снігур…

На цей час «Дністрові зорі» є приватним підприємством, але як і раніше газета залишається звичною і рідною для всіх сокирянців «районкою», яка приділяє увагу всім сторонам життя мешканців району. І це єдина з районних газет Чернівецької області, назву якої після 1965 року жодного разу не перейменовували, що сталося практично з усіма подібними виданнями.

 

Щиро вітаємо колектив газети і всіх, хто у ній працював з ювілеєм та бажаємо здоров’я, натхнення і реалізації всіх творчих задумів!

 

 

Історична довідка підготовлена  сайтом “Сокирянщина” на основі відомостей, підготовлених Юхимом Гусаром

Залиште свій коментар