Дні Словаччини у м. Новодністровську 12-13 жовтня 2018. Культурна програма

Автор: admin

З метою поглиблення міжнародних зв’язків і розвитку співпраці зo  словацьким містом-побратимом Ґельниця, а також задля популяризації потенційних можливостей міста Новодністровськ та залучення інвестицій для його розвитку і створення робочих місць, на 12 – 14 жовтня 2018 заплановано проведення «Днів Словаччини у Новодністровську 2018».

Уповноважений мера міста Кошице з розвитку транскордонного співробітництва та співпраці з Україною, директор Словацько-Європейського культурного товариства (Association FEMAN), організатор «Днів України в Кошице» 2015 -2018 років Едуард Бураш стверджує, що подібних заходів в Україні ще мaло. Тобто Новодністровськ знову буде українським містом, яке прийматиме численну делегацію гостей зі Словаччини.

«Ваша держава, взявши курс на євроінтеграцію, мусить ставати відкритішою для країн ЄС. Насправді ж у нас про Україну знають небагато, майже всі партнерські стосунки обмежуються Закарпатською областю, яка, звісно, не відображає усю країну. Цим заходом Новодністровськ, який знаходиться на межі трьох областей, відкриває Словаччині ворота в центральну Україну та в Молдову». Про це пан Бураш говорив членам оргкомітету з підготовки Днів Словаччини 2018 а потім – депутатам сесії Новодністровської міської ради. Він також зауважив, що подібні заходи важливі не лише для культурного взаємозбагачення, а й для участі громад у програмах ЄС з транскордонного співробітництва, що є надзвичайно актуальним передусім для новодністровської громади.

„2 Дні Словаччини в Україні“ проводитимуться під егідою Послa Словацької Республіки в Україні – Марекa Шафінa, Генерального консула Словаччини Мирослава Мойжіти, мера міста Ґельниця Душана Томашко. Щоби привезти до Новодністровськa частинку Словаччини, в Новодністровськ зголосилося їхати до 100 осіб – це представники місцевого самоврядування і бізнесу, учасники культурної програми, прихильники спорту та інші особи.

 

В рамках проведення заходу плануються різні напрямки роботи. Передусім це буде інвест-форум – ділова розмова за круглим столом на тему «Вишеградська група і Україна: Перспективи партнерства та  можливості розвитку транскордонного співробітництва на міжмуніципальному рівні». Для учасників форуму також презентуватимуться містo Кошице, м. Собранці, м. Беч (Польща) та Новодністровськ в ракурсі їхніх потенційних можливостей для співпраці в рамках проектів Євросоюзу.

Культурна програма передбачає ярмарок виробів народної творчості з майстер-класами, виставками, презентація кулінарних досягнень, свято червоного вина «Новодністровське божоле», концертна програма за участю солістів та творчих колективів для дітей та молоді. Спорт буде представлений змаганнями з петанку.

 

Кошторис витрат на проведення «2 Днів Словаччини в Новодністровську 2018»  поділили пополам. Перевезення іноземних гостей до Новодністровська взяла на себе словацька сторона.

За публікацями сайту Новодністровської міської ради

Залиште свій коментар