До уваги небайдужих до історії краю!

Автор: admin

В рамках електронного проекту «Історико-краєзнавчий альманах «Сокирянщина»», в якому, що вже не раз було відзначено, бере участь і наш сайт, готується спецвипуск альманаху, який буде присвячений пам’яті учасників Першої світової війни, також відомої як Велика війна 1914 – 1918 років.

В ньому будуть подані списки учасників війни, які були призвані з населених пунктів Секурянської і Романкоуцької волостей Хотинського повіту, які нині входять до складу Сокирянського району Чернівецької області. Списки, за можливості, будуть доповнені короткими даними на кожного солдата – коли призваний, загинув, поранений або повернувся, інформація про нагороди.

Запланований час публікації спецвипуску – лютий 2012 року. Вже опрацьовано декілька офіційних друкованих списків, а також деяка кількість «локальних» рукописних списків, тобто тих, що складалися саме в селах і волосних центрах. Використані також матеріали з власних архівів мешканців деяких сіл Сокирянщини.

Але, на жаль, зібрана нами інформація – це тільки невеличка частинка з усього вірогідного списку загиблих, поранених і тих, що повернулися з фронтів чоловіків і жінок, народжених на Сокирянщині.

Просимо Вас взяти участь в нашому проекті! Надішліть нам інформацію про своїх дідів, прадідів і прапрадідів, які воювали на фронтах Першої світової війни, або які були призвані до війська в 1914 – 1917 роках. Можливо у когось бабусі і прабабусі працювали у військових госпіталях в ті часи. Будемо особливо вдячні, якщо Ви зможете поділитися копіями (фото, скани) документів, в яких є будь-яка інформація про учасників Першої світової війни з нашого краю, а також про будь які, пов’язані з війною, події в нашому краї в ті часи!

Пишіть і пересилайте матеріали, будь ласка, на електронну адресу упорядника спецвипуску альманаху «Сокирянщина» і його редактора: yaradwam@rambler.ru або на електронну адресу сайту, яка на є на сторінці “Контакти”.

Одночасно нагадуємо, що будемо раді одержати від Вас і інші матеріали (в тому числі документи, фото), які стосуються історії краю, людей, які багато зробили для Сокирянщини, видатних вихідців з Сокирянщини, про цікаві події і людей сьогодення. Ти, хто має таке бажання, можуть запропонувати для публікації свої статті.

3 коментарі на «До уваги небайдужих до історії краю!»

  1. Олексій в 29.12.2011 at 21:45

    Прошу відгукнутися тих, хто володіє будь-якою інформацією до історії родин Попадюків і Кривих с. Ломачинці, а також Мартиненко с. Ожеве. Перш за все цікавить інформація генеалогічного характеру про носіїв зазначених прізвищ в період: з перших задокументованих часів проживання у вказаних селах – до 1940 року. Пишіть: yaradwam@rambler.ru

  2. Юрій в 08.02.2012 at 12:49

    Доброго дня!Я Кривий Юрій родом з с.Ломачинці, певною інформацією про діда і прадіда володію.

  3. admin в 08.02.2012 at 20:43

    Юрій: ми будемо дуже раді Вашій інформації! Ви, якщо бажаєте, можете навіть написати розповідь про своїх діда і прадіда. Також, дуже добре було б, як би Ви могли надіслати електронною поштою якісь старі фото, або копії документів (адреса на сторінці “Контакти”)

Залиште свій коментар