Думка Церкви: “Грань, через яку Церква не може переступити…”

Автор: admin

Людство і, зокрема, держава Україна стали перед складним випробуванням коронавірусною пандемією. Українська Православна Церква цінує людське життя понад усе і прислухається до всіх рекомендацій влади з метою убезпечити своїх парафіян. Але є межа, через яку Церква ніколи не повинна переступати. Керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній у своєму коментарі на YouTube-каналі «Лавра. Путь спасения» пояснив, що це ставлення до храму і Таїнства Євхаристії, передає Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

«Є певна межа, де ми не можемо поступитися, ми не можемо погодитися з тими силами, які переконують нас, що через Євхаристію можна заразитися. Якщо людина так вважає, то вона просто невіруюча, — підкреслив владика. — Або, навпаки, якщо вона невіруюча спочатку, а пропонує нам ось цю позицію прийняти, значить вона з нами таким чином бореться, бореться з православною християнською свідомістю».

Митрополит Антоній зазначив, що «релігійне життя дуже важливе для людини, для якої віра не якась абстракція або теорія, а живий досвід життя».

Також не може Церква погодитися із заявами, які сьогодні іноді звучать у зв’язку з карантинними обмеженнями про те, що «можна спасатися і без храму».

«Це теж помилковий посил, з яким ми не можемо погодитися. Тому, що храм — це місце особливої ​​присутності Божої. Це концентрація благодаті Божої, де відбуваються Таїнства. Людина приходить до Церкви через Таїнство Хрещення, вона приймає інші Таїнства церковні, в храмі вона приймає самого Христа через Євхаристію», — розповів ієрарх.

По слову владики, думки про те, що через Таїнство Євхаристії можна якимось чином заразитися — «це нелюдські думки, це думки абсолютно від інших духів — злоби, які намагаються таким чином боротися з самою Церквою».

Тому, що «Євхаристія — це епіцентр церковного життя, без Євхаристії Церкви немає».

І саме ці межі Церква ніколи не повинна переступати.

«Тому є певні межі для церковного світогляду, за які ходу немає. …Ми розуміємо, що там вже загроза справжній православній християнській релігійності», — сказав Керуючий справами УПЦ.

Водночас у своєму коментарі він закликав віруючих, які відчувають нездужання, не наражати на небезпеку оточуючих і залишатися вдома.

«Якщо людина відчуває себе хворою і це пов’язано з інфекційною хворобою, я думаю, що людина повинна взяти на себе цей подвиг не йти нікуди, а молитися вдома у себе. Не просто залишитися вдома. Ми не говоримо про це, тому що життя без молитви неможливе. Молитва — це дихання життя душі, і тіла в тому числі, тому що людина спасається вся», — сказав владика.

Він наголосив, що у цій складній і серйозній ситуації необхідно дотримуватися встановлених санітарних приписів, але не потрібно панікувати.

«У церковній свідомості немає катастроф, є тільки одна катастрофа — це відпадання від Бога і від Церкви. І цього людина повинна боятися і всіма своїми силами з цим боротися. Боротися не з кимось навколо, а з самим собою, щоб цього не сталося, щоб не було порожнечі в людській душі», — також зазначив митрополит Антоній.

&&&

Коментар юридичного відділу УПЦ щодо посилення обмежень під час карантину

Субота, 04.04.2020 21:36

 

У зв’язку з цим правоохоронці та представники місцевої влади почали вимагати від священнослужителів УПЦ припинити звершувати богослужіння в храмах, посилаючись на пункт 2 підпункту 7 Постанови,  де забороняється «проведення всіх масових (культурних, розважальних, спортивних, соціальних, релігійних, рекламних та інших) заходів, крім заходів, необхідних для забезпечення роботи органів державної влади…».

Слід зазначити, що за таких підстав з вимогою про припинення богослужіння в храмах не можна погодитись. Адже масовий захід або масовий релігійний захід в першу чергу визначається участю значної кількості громадян. Тому вважаємо, що вимога пункту 2 підпункту 7  Постанови може бути виконана шляхом обмеження присутності значної кількості людей в храмі без заборони звершувати богослужіння. Окрім цього, дана Постанова не передбачає вимоги зачиняти храми.

Подібна позиція була озвучена 4 квітня 2020 року начальником Національної поліції України Ігорем Клименком  під час наради з членами Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій, де він запевнив, що храми й інші культові споруди не будуть закриватися, не буде перешкод у проведенні богослужінь, щоб священники і церковнослужителі могли забезпечити відеотрансляцію. Однак з 6 квітня поліція буде слідкувати, щоб не було скупчення людей у храмах і біля храмів.

Таким чином, станом на сьогодні храми Української Православної Церкви відкриті, богослужіння в храмах звершується в закритому режимі за участі мінімальної кількості осіб, необхідних для звершення уставного богослужіння. У позабогослужбовий час люди можуть відвідувати храм, тому потрібно не допускати скупчення людей та слідкувати за дотриманням відповідних санітарних та протиепідемічних заходів. Будь-яке скупчення людей в храмі або на церковному подвір’ї буде розцінюватись правоохоронцями як порушення правил карантину.

Звертаємо увагу, що за порушення правил карантину передбачений штраф від 17 тис. грн. до 34 тис. грн. А якщо порушуються санітарні правила та норми щодо запобігання інфекційним захворюванням, то можуть притягнути до кримінальної відповідальності.

Наголошуємо, що заборону про переміщення у кількості більше ніж дві особи (починає діяти з 6 квітня 2020 року) намагаються застосувати до випадків, коли люди перебувають у храмі, що є неприпустимим, адже дана норма стосується виключно переміщення людей на вулиці.

З огляду на те, що в регіонах можуть діяти обмеження місцевого рівня та  інше розуміння Постанови, що може призводити до порушення прав віруючих та релігійних громад УПЦ, просимо повідомляти про це на гарячу лінію Юридичного відділу УПЦ за номером: (097) 537-55-96.

&&&

Керуючий справами УПЦ зустрівся з головою Національної поліції

П’ятниця, 10.04.2020 18:49

Відбулося обговорення питання організації богослужінь та проведення Пасхальних торжеств в умовах карантинних заходів

10 квітня 2020 року, з благословення Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, в Києво-Печерській Лаврі відбулася зустріч Керуючого справами Української Православної Церкви митрополита Бориспільського і Броварського Антонія з головою Національної Поліції України І. В. Клименком.  Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

На зустрічі, також був присутній радник міністра внутрішніх справ України Ю.В. Тандит.

Під час зустрічі обговорювалися питання організації богослужінь та проведення Пасхальних торжеств в умовах карантинних заходів.

 

 

За публікацією сайту Української Православної церкви (МП)

Залиште свій коментар