Залізничники святкують двічі на рік?..

Автор: admin

У більшості людей потяги асоціюються з відпусткою і відрядженням. А от для працівників залізниці робота кипить і у будні, і у свята без вихідних і перерв. Правда, є один день у році, коли службовців залізниці будуть вітати з їх професійним днем. Перший потяг на Україну, яка тоді входила до складу Австро-Угорщини, прийшов 4 листопада 1861 року. Свою зупинку він зробив на залізничному вокзалі Львова. З цієї причини українська влада 1933 року вирішила відзначати цей день 4 листопада в знак пам’яті історичному минулому. Хоча багато залізничників України відзначають цей день в першу неділю серпня, щоб не втрачати зв’язку з радянським минулим.

В першу неділю серпня, мабуть, традиційно відзначатимуть день залізничника і працівники пункту пропуску  «Сокиряни – залізнична станція» начальник станції Юлія Михайлівна Лукаш, чергові по станції Олександр Васильович Ожеван, Тетяна Володимирівна Штепа, комерційний агент Надія Мичиславівна Фурсевич, складач поїздів Павло Сергійович Лукаш, агент контори передач Роман Іванович Лисий. Вони звикли святкувати, можна сказати,  «міжнародне свято» саме в серпні, адже хоча серед працівників станції є й молоде покоління, більшість працівників присвятили залізниці значну частину свого життя і працюють тут чи не з самого початку своєї трудової діяльності. Вони залюбки передають молодим свій досвід, навчають, діляться порадами. «Робота не з легких, − розказує Юлія Михайлівна, − щодня через нашу залізницю проходить 5-6 вантажних потягів. Ми працюємо вдень і вночі, в будні і в свята, змінюючи один одного. І саме в той час, коли найменше того чекаємо, а це на великі свята, такі як Паска, на Новий рік – роботи дуже багато». Хоча залізничникам не доводиться сумувати, проте кожен з них дуже хотів, аби через залізничну станцію відновили пасажирські перевезення, так як це було раніше, адже на сьогодні дієвим є тільки один пасажирський потяг – це Сокиряни – Чернівці.

З нагоди свята, яке нині вважається ніби міжнародним, хочеться привітати всіх нинішніх і колишніх сокирянських залізничників і побажати, щоб їхнє життя, як і залізниця, завжди слідувало у вірному напрямку! А 4 листопада транспортники прийматимуть офіційні привітання з нагоди українського Дня залізничника.

Підготувала Ірина МАКОВЕЙ.

 

За публікацією сайту Сокирянської міської територіальної громади

 

Залиште свій коментар