Збираємо експонати до історичного музею

Автор: admin

Мабуть, кожен, хто хоч раз відвідав той чи інший музей, замислювався, яке велике значення він має для громадськості. Ще з далеких часів його називають храмом муз, скарбницею минувшини, місцем, що спонукає до роздумів. А великий історик і вчений В.О. Ключевський сказав про музей, що це «промінь ліхтарика, який світить нам із минулого в майбутнє».

Дуже приємно, що нарешті такий промінчик засяє і в нас на Сокирянщині, адже за рішенням сесії районної ради від 28 вересня 2011 року в Сокирянах створено історичний музей, на який давно очікувала громадськість. Він функціонуватиме в приміщенні колишнього панського маєтку по вул. Шевченка,5, де нині діє районна друкарня.

Вже здійснюється організаційна робота та розпочато збір експонатів. Попереду чекає багато турбот по реконструкції і зовнішньому та внутрішньому оформленню приміщення, якому понад 100 років, і підготовці його до прийняття перших відвідувачів. Щоб прискорити радісний день відкриття цієї установи, яка стане культосвітнім та науково-дослідним закладом по вивченню, збереженню і використанню пам’яток історії, матеріальної і духовної культури, прилучення громадян до надбань історико-культурної спадщини, звертаємось до жителів Сокирянщини, керівників територіальних громад, підприємств, установ і організацій, вчителів-істориків і краєзнавців, усіх шанувальників нашого минулого з проханням надати допомогу у нелегкій, копіткій, але благородній справі збору експонатів музею.

Передбачається, що в експозиціях висвітлюватиметься історія в краї від найдавніших часів до наших днів. Тому нас цікавлять, зокрема, документи, архівні матеріали, спогади і свідчення про те, що відбувалося в нашому краї в давнину, що бачено і пережито вами особисто. Досить важливо одержати якнайповнішу картину про становлення населених пунктів, діяльність у них трудових колективів, функціонування установ і організацій за різних часових відрізків історії.

Звичайно ж, експонатами музею мають стати знаряддя праці, національний одяг, який складає чи не основний компонент матеріальної культури та тісно пов’язаний із способом життя і господарювання людини, а також бойові і трудові нагороди, «фронтові трикутники», що містять досить цінну інформацію про учасників бойових дій, різні раритетні речі і нумізматичний матеріал (паперові і металеві грошові знаки) різних епох, зокрема, ті, що були у вжитку в нашій місцевості.

Будемо раді кожній вашій знахідці, відкриттю, пораді, щоб створити якнайповнішу експозицію, залишити для наступних поколінь свідчення минувшини і зберегти той «ліхтарик», який освітлює наш шлях уперед. Передавайте нам документальні фото і світлини, що відображають людину праці, дозволяють збагнути її настрої, уявити доленосний життєвий шлях.

Все, що ви побажаєте надати музею, буде обліковано, підписано і виставлено в експозиціях вітрин для огляду громадськістю.

Час плинний, а історія – вічна! Музей у значній мірі допоможе зберегти і примножити її скарби і даруватиме прийдешнім поколінням такі хвилюючі давні і незабутні миттєвості пережитого і баченого нашими співвітчизниками.

Заходьте та приносьте експонати за адресою: м. Сокиряни,вул., Шевченка,5. Або ж телефонуйте по номеру 2-13-71 або на моб. (097) 523 72 98, і ми самі приїдемо до вас.

Олександр Чорний,

директор Сокирянського історичного музею

Один відгук на «Збираємо експонати до історичного музею»

  1. Артур в 26.12.2013 at 16:11

    РАНІШЕ ВВАЖАВ, ЩО В СОКИРЯНАХ НЕМА НІЧОГО ЦІКАВОГО, МІСТО ВІДНОСНО ІНШИХ В ОБЛАСТІ МОЛОДЕ, ТОЖ НЕ ВАРТО ТУДИ ЇХАТИ. ПІЗНІШЕ ПОЯВИЛАСЬ МРІЯ ПОБУВАТИ В ВСІХ МІСТАХ І СЕЛИЩАХ ОБЛАСТІ, ТОЖ ТАКИ ЗНАЙШОВ
    ЧАС ПРИЇХАТИ І В СОКИРЯНИ. НА ПЛОЩІ В КНИЖНОМУ МАГАЗИНІ КУПИВ КНИГУ “МІСТО, ДЕ СХОДИТЬ СОНЦЕ”, ПРОЧТАВШИ ЇЇ, Я ЗАЦІКАВИВСЯ ЦИМ МІСТОМ, І ЗАХОТІВ ЩЕ РАЗ СЮДИ ПРИЇХАТИ, ЗРОЗУМІВ, ЩО НЕ ДИВЛЯЧИСЬ НА ВІК, І В СОКИРЯНАХ Є, ЩО ПОДИВИТИСЬ. ДУЖЕ ХОЧУ ПОЗНАЙОМИТИСЬ ІЗ ОЛЕКСАНДРОМ ДМИТРОВИЧЕМ, НЕДАВНО
    ГОСТЮВАВ В МІСТІ, АЛЕ ТАК І НЕ “ЗЛОВИВ” ЙОГО В МУЗЕЇ. НІЧОГО БУДЕ ПРИВІД ЩЕ РАЗ ПРИЇХАТИ, ВИ ДУЖЕ ТАЛАНОВИТА ЛЮДИНА, ДЯКУЮ ВАМ ЗА ТІ КНИГИ, ЯКІ ВИ ВИДАЄТЕ, ВОНИ МЕНЕ НАДИХНУЛИ НА ЗБІР ІНФОРМАЦІЇ, ЩОБ В ПОДАЛЬШОМУ ЩОСЬ СХОЖЕ ВИПУСТИТИ ПРО СВІЙ КРАЙ – ГЛИБОЧЧИНУ!

Залиште свій коментар