Ломачинецькому храму – 200 років!

Автор: admin

У день свого поважного ювілею храм святого Архангела Михаїла, який у с.Ломачинці збудовано ще 200 років тому, минулого тижня зустрічав численних гостей. Не тільки сама храмова споруда нині дбайливо доглянута, підновлена, а й територія набула нового вигляду: старі дерева зрубано, навкруги зведено міцний кам’яний мур, зроблено кухню і трапезну. Висаджено навколо храму і дзвіниці багато гарних квітів.

І ось – день ювілею. Преосвященнійшого єпископа Хотинського Мелетія зустріли квітами, хлібом-сіллю учні школи та прихожани. Гарна килимова доріжка прикрашена осінніми квітами, пролягла аж за територію церкви. Голоси мелодійних дзвонів розбігалися далеко за околицю села Ломачинці і кликали людей розділити разом радість свята. Бо коли і хто ще буде святкувати 200-річчя церкви? Як осягнути розумом цю далеку подію, якщо ми живемо 60-70, від сили – 80 років? Два століття тому, в період численних воєн між Російською імперією і Туреччиною наші предки, перебуваючи в Молдавському князівстві під турецькою нацією, звели цей величавий храм для молитви во Славу Божу.

На святкову літургію в Ломачинцях 24 листопала зібралося 16 священиків із навколишніх приходів. Цікаво і радісно було на все дивитися і чути голоси священиків митрофорних протиієреїв Іоанна Чаглея Ожівського і Василівського та Іоанна Маковського Сокирянського, які по декілька років служили у нашій древній церкві. Ми раділи зустрічі із своїми рідними священиками Олександром Власовим та Олександром Довбенком – як учора вони прислужували батюшкові Костянтину, а сьогодні уже мають приходи у Сербичанах і в Кормані. Гарну повчальну проповідь виголосив благочинний Сокирянського району отець Нестор.

Владика Мелетій привітав усіх прихожан села і учасників ювілею церкви. Храм простояв 200 років і став для сотень і тисяч людей дорогою до віри в Бога. Це дорога, священна споруда для цього села, яке щасливе разом із прихожанами, бо мають таку духовну пам’ятку. Для історії 200 років – мить, а для людей – немало. Через цей святий храм пройшло дуже багато людей. Відбувалися хрещення і вінчання. Тут вони каялися у своїх гріхах і сподоблялися святих тайн. Звідси їх проводили у вічність і творили останні молитви.

Дуже добре, що люди пам’ятають свою історію і шанують її. Наші далекі предки залишили нам цей храм, щоб ми були православними, жили по законах Божих і передали його своїм дітям.

За дорученням митрополита Онуфрія фундаторам нової церкви за їх труди були вручені Грамоти. Дружина нашого односельця Василя Михайловича Тарасюка – нині депутата Російської Державної думи, заступника голови комітету місцевого самоврядування – Марія Іллівна передала для потреб церковній громаді 200000 російських рублів. Було зачитано його вітальну телеграму.

Михайло ШУНДРІЙ, учасник подій.

с.Ломачинці

Стаття також публікувалася у газеті “Дністрові зорі”

Один відгук на «Ломачинецькому храму – 200 років!»

  1. Олексій в 29.12.2011 at 21:42

    Прошу відгукнутися тих, хто володіє будь-якою інформацією до історії родин Попадюків і Кривих с. Ломачинці, а також Мартиненко с. Ожеве. Перш за все цікавить інформація генеалогічного характеру про носіїв зазначених прізвищ в період: з перших задокументованих часів проживання у вказаних селах – до 1940 року. Пишіть: yaradwam@rambler.ru

Залиште свій коментар