Міжнародний садівничий семінар на Сокирянщині

Автор: admin

Понад 300 садоводів України, представники Іспанії зібралисяIMG_3755 сьогодні на вже традиційному семінарі з питань розвитку садівничої галузі, організованому за сприяння Сокирянської районної садівничої корпорації «Дністер» та районної влади.

Цьогоріч він відбувся за участю в.о. голови заступника голови районної державної адміністрації Петра Бескупського, заступника голови районної ради Сергія Горна, начальника відділу розвитку садівництва, виноградарства і виноробства Міністерства аграрної політики та продовольства України Віктора Костенка, начальника Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Олександра Варжевського, представників регіонального підрозділу «Захід» компанії «Сингента», яка спеціалізуються на виробництві засобів захисту садів та представника іспанської компанії «Мірістем» Карлоса Калідо. Основною темою семінару став світовий досвід ведення садівництва в умовах України.

Учасники семінару ознайомилися з новітніми технологіями вирощування плодових культур, обговорили системи захисту продукції садівництва від шкідників, хвороб та бур’янів. Представники провідних вітчизняних та іноземних компаній поінформували садівників про актуальні системи та засоби захисту плодових, їх найпоширеніші хвороби та шляхи подолання, а також продемонстрували новітні системи живлення та техніку оприскування саду.

За словами місцевих садоводів щороку вони з нетерпінням чекають цієї зустрічі і охоче відвідують семінар. Адже спілкування з колегами дає можливість поділитися власним досвідом та запозичити корисні поради від інших.

Після пленарної частини семінару його учасники мали змогу оглянути молоді сади підприємства «Дністрові сади», що в селі Селище, які вирощуються за високоефективною французькою технологію посадки та догляду, а також ознайомитись з системою захисту саду, яка використовується підприємством. ТОВ “Дністрові сади” є одним з найперспективніших на Сокирянщині. В подальшому товариство планує посадку ще понад 100 гектарів інтенсивних молодих садів за європейською технологією, а також будівництво фруктосховища ємністю 15 тис. тонн. Загальна вартість проекту по закладенню багаторічних насаджень та будівництву фруктосховища сягатиме 20 мільйонів євро. Окрім залучення іноземних інвестицій в економіку району підприємство забезпечує робочими місцями понад сто жителів села Селище та прилеглих населених пунктів.

За публікацією сайту Сокирянської РДА

Залиште свій коментар