Мінеральні води Сокирянщини

Автор: admin

У свій час (у липні 2015 року) у статті «Минуле Сокирянщини в оголошеннях XIX і початку XX сторіччя» (є й російськомовний варіант  статті), підготовленій Олексієм Мандзяком, ми серед інших цікавих рекламних оголошень публікували Прейскурант фабрики фруктових і мінеральних вод та аптеки секурянського аптекаря Щуки Івана Єгоровича за 1900 рік. Доречи, у офіційному виданні «Россiйский Медицинский Список» на 1914 рік аптекар Щука чомусь записаний, як Іван Григорович. Та імена Єгор і Григорий, у принципі, дещо пов`язані, отже це мабуть не є істотною помилкою. Та в будь якому разі, мабуть потрібно більше довіряти рекламному оголошенню, адже його зміст, на відміну від державного видання, міг контролювати сам п. Щука. За відомостями цього видання, аптекар і провізор Щука в секурянській аптеці мав 2-х помічників і 1-го учня.

І от у грудні 2018 року сокирянський краєзнавець Ігор Швець опублікував на каналі «You Tube» користувача Єгора Кравцова ще один дуже цікавий відеоматеріал «Таємниця живої води рятувала гетьмана Сагайдачного, гайдамака Кармелюка», присвячений мінеральним водам Сокирянщини.

Отже, тим, хто не бачив – також рекомендуємо цей відеоматеріал для перегляду, а Ігорю Швецю бажаємо ще нових цікавих історичних розвідок.

5 коментарів на «Мінеральні води Сокирянщини»

 1. Валентина в 26.01.2019 at 8:57

  Дякую Вам за цікаву змістовну інформацію про мінеральні води Сокирянщини. Хотіла б переглянути фото Вашої експедиції (якщо це можливо).

 2. admin в 26.01.2019 at 11:59

  Валентина, на жаль ми не маємо ні яких фото. Це ми в своєму матеріалі представили відеоролік з каналу “YouTube”, виставлений Ігорем Швецем і то була його дослідницька експедиція. Він сам, як ми розуміємо, теж робив не фото, а лише знімав відео.

 3. Валентина в 26.01.2019 at 21:33

  Допоможіть, будь ласка, поспілкуватися з Ігорем Швецем. Я також досліджую мінеральні джерела Сокирянщини, і , можливо, йому могла б допомогти у дослідницьких експедиціях. Дякую.

 4. admin в 28.01.2019 at 23:10

  Спробуємо. Сподіваюсь, що Ви зазначили справжню адресу електронної пошти? Бо інакше, як ми з Вами зв’яжемось, коли його знайдемо?

 5. admin в 29.01.2019 at 9:57

  Валентина, ми зв’язалися з п. Швецем І., його телефонний номер надіслано Вам на зазначену Вами у формі коментаря адресу електронної пошти. Якщо щесь щось буде потрібно, будемо раді допомогти. В тому числі, якщо Ви маєте матеріали стосовно історії, етнографії, природи, культури краю (при чому, не обов’язково виключно в рамках Сокирянського району), як історичні, так і сучасні, ми завжди готові опублікувати.

Залиште свій коментар