Народна творчість – історія і сучасність

Автор: admin

Килими завжди мали своє сакральне, побутове і обрядове призначення. З найдавніших часів служили людині для утеплення і прикрашання житла – завішування стіни, покривання скрині, стола, ліжка, підлоги, саней, виконували обрядові та естетичні функції – використовувалися у святкових, урочистих, весільних і похоронних обрядах. Килими були обов’язковою частиною віна – приданого жінки, ними сплачували данину.

До Сокирянського історичного музею Беженар Наталя Андріївна із села Романківці передала вишитий килим, який залишився їй у спадок від дідуся –  Урсула Матвія Миколайовича, 1913 р. н. Тож старовинна річ надалі буде прикрашати стіну музею та увійде в історію нашого краю.

А районний центр творчості дітей та юнацтва знову відкрив двері в світ натхнення та таланту. Тематичні галявини облаштовані на дбайливо оформленій парковій зоні, дитячий сміх  та веселощі – районний центр творчості дітей та юнацтва розпочав черговий новий навчальний рік.

Традиційно присутніх з початком нового навчального етапу привітали представники влади – в.о. голови райдержадміністрації  Андрій Маркевич, голова районної ради Василь Козак. Вони побажали всім терпіння і творчої наснаги та нових здобутків. Як завжди гості прийшли не з пустими руками і подарували Центру мобільний підсилювальний комплекс, а відділ освіти, молоді та спорту райдержадміністрації поповнив базу закладу приладдям для спортивного орієнтування.

Як завжди під час Дня відкритих дверей відбулася зустріч дітей та їх батьків з педколективом, яка допомогла юним талантам визначитися з напрямом їх творчої реалізації.  Працювали арт-майстерні: «Виготовлення квітів з гофропаперу», «Розпис глиняних виробів», «Виготовлення елементів джутової філіграні»,  «Виготовлення міні-букетів із сухоцвітів». Неперевершеним було дефіле капелюшків юних леді. Цікавим став майстер-клас туристсько-краєзнавчого та екологічного відділів.

Як завжди чудовий настрій подарували виступи вихованців гуртків, оригінальними були батьки  вихованців гуртків на базі Грубнянської школи. Враження гостей – надзвичайні: теплі світлі класи, а казковий майданчик перед закладом додає ще більше творчої наснаги. На завершення всі дітки пригостилися солодощами та соком.

Отож, навчальний рік розпочався. У центрі діють гуртки різних  напрямів, які відвідують понад  600 учнів з різних населених пунктів району. Зважаючи на гарне сусідство з Центром інклюзивної освіти та районним центром реабілітації діток, при РЦТДЮ діють гуртки соціально – реабілітаційного спрямування, де займаються школярі з особливими освітніми потребами.

 

За публікаціями сайту “Північно-Бессарабський інформаційний портал”

Залиште свій коментар