Начальник міліції Шипілін А.Н.

Автор: admin

Продовжуючи нариси про історію Сокирянського району й людях, якіMiliciya_1947 внесли значний вклад у його становлення, треба обов’язково розповісти про Олександра Никифоровича Шипіліна, що у період у 1947 – 1951 роках керував Сокирянським районним відділом міліції.

Народився Олександр Никифорович 15 березня 1915 року в м. Москві, росіянин. З 1930 року був учнем московського ФЗУ, закінчив 7 класів, до 1936 року працював на московських фабриках № 6 та № 2 механіком швейних машин. 15 вересня 1936 року був покликаний на строкову службу до лав Радянської армії, яку до 25 грудня 1939 року проходив в 63-му Біробіджанському прикордонному загоні військ НКВС.

Службу в міліції почав 21 січня 1940 р. на посаді співробітника оперативного відділу Управління робітничо-селянської міліції міста Москви. Надалі проходив службу на посаді старшого розвідника 9 відділення відділу карного розшуку м. Москви. У березні 1942 року вступив у комуністичну партію.

Ще тривала війна, коли А.Н. Шипілін був переведений з Москви на роботу до органів внутрішніх справ звільненої України, у якій у той період гостро відчувалася нестача досвідчених кадрів. 20 квітня 1944 року він був призначений на посаду начальника відділення опервідділу Управління міліції УНКВС міста Києва й працював на цій посаді до 24 жовтня 1944 року. А с 24 жовтня він вже керував оперовідділом Управління внутрішніх справ (УВС) Чернівецької області, й керував ним два з половиною роки.

nach-mil_Shipilin20 травня 1947 року Шипілін А.Н. був призначений на посаду заступника начальника Сокирянського районного відділу внутрішніх справ УВС Чернівецької області по міліції, а менш, ніж через рік, а саме 29 січня 1948 року – на посаду начальника Сокирянського райвідділу УВС Чернівецької області.

На посаді начальника Сокирянського райвідділу Олександр Никифорович прослужив до 3 січня 1951 р. У період роботи на Сокирянщині, через якийсь час після призначення на посаду начальника райвідділу, його направили на річні курси перепідготовки при Вищій школі МВС СРСР, які він закінчив в 1949 році.

Ті з жителів Сокирянщини, хто зіштовхувався з Олександром Никифоровичем у період його служби в нашім краї, ставилися до нього з величезною повагою. Але кадрів не вистачало не тільки в Україні й з 3 січня 1951 року Шипілін А.Н. уже приступився до виконання обов’язків керівника інспекції виправно-трудових робіт Управління виправно-трудових таборів і колоній (УВТТ і К) УВС Приморського краю Росії. Надалі (з 7 липня 1952 р.) він працював начальником відділення Інспекції виправних робіт УІТЛ і К УВС Приморського краю, а 8 травня 1953 р. повернувся на роботу в територіальні органи: працював начальником районного відділення міліції Тетюхинського райвиконкому Приморського краю й одночасно заступником начальника райвідділу міліції; з 15 квітня 1954 року – на посаді начальника відділу міліції Тетюхинсбкого райвиконкому Приморського краю, де прослужив до 28 вересня 1960 р.

У період проходження служби в цій посаді, із квітня до вересня 1957 року вчився на курсах підвищення кваліфікації начальницького складу міліції при Ленінградській спеціальній середній школі міліції МВС СРСР. Після цього наказом начальника УВС Приморського краю 29 вересня 1960 був переведений до відділу міліції Уссурійського міськвиконкому Приморського краю на посаду заступника начальника міськвідділу міліції по службі.

Завершив службу в міліції майор міліції Шипілін А.Н. 18 жовтня 1962 року.

Він був одружений на Шипіліній Прасковьї Василівні, у нього було три дочки – Галина, Світлана й Інна.

При підготовці матеріалу до публікації також використані відомості і фото, викладені на сайті Міжмуніципального відділу МВС Росії “Дальнегорский”.

___________________________________________________________

Залиште свій коментар