На вічну память!

Автор: admin

1 вересня відійшов у вічність відомий буковинський письменник, поет,6 драматург, публіцист і журналіст

Іван Семенович Нагірняк.

Він народився 25 березня 1949 року в с. Ломачинці Сокирянського району. У 1967 році вступив до Київ­ського політехнікуму зв’язку. Під час служби в армії друкував свої вірші у військовій газеті «Во славу Родине», один з його віршів поклав на музику керівник військового ансамблю Ю. Ламброза.

Іван Семенович розпочав свій творчий журналістський шлях у 1973 році – на сторінках Сокирянської районної газети «Дністрові зорі», згодом працював заступником директора Глибоцької районної газети «Будівник комунізму», в редакції Новодністровської багатотиражки «За высокие темпы».

У 1974 році він поступив на навчання до факультету журналістики Львівського держуніверситету ім. І. Франка, який закінчив у 1980 році. З 1982 року жив у м. Новодністровську. Співпрацював з обласними га­зетами «Молодий буковинець», «Буковинське віче», «Буковина».

У 1984 році його обрали головою об’єднаного комітету профспілки Дністровської ГАЕС, а в подальшому – делегатом республіканського і всесоюзного з’їздів працівників енергетики.

І.С. Нагірняк – автор книг: «Новодністровськ засвічує вогні» (Чернівці, 1992), «Мелодія давньої юності» (Чернiвцi, 1999), «Прозріння» (Чернiвцi, 2001), «Світло з людських долонь» (Чернiвцi, 2003), «Долі врожаями колосяться. До 40-річчя заснування Сокирянського вищого професійного училища» (Чернiвцi, 2003), «Стежки крізь серце» (Чернiвцi, 2004), «Жіноча доля» (Чернiвцi, 2005), «Відлуння незабутніх стріч» (Чернівці, 2006), «Сповідь» (Чернівці, 2006), «Озирнися з Гострої Скали» (Чернiвцi, 2008), «Окрилені долі» (Чернiвцi, 2008), «Енергія» (Чернiвцi, 2010), «Таїнство світлого празника. Вчора, коли ми були малі…» (Чернiвцi, 2012), «Таїнства світлого празника» та «Перевесла» (2012). Співавтор книги «Душі і серця зоря висока: штрихи до портрета письменника, голови Чернівецької обласної організації НСПУ Василя Васкана» (Чернівці, 2011).

У 1984 році за його першою п’єсою «Нікому тебе не віддам» поставлено виставу (режисер Є. Томнюк).

Член Національних спілок журналістів і письменників – Нагірняк Іван Семенович є автором більш, як 20-ти книжок, лауреатом премій імені Воробкевича, Чабанівського, Шабашкевича; дипломант другого Всеукраїнського конкурсу радіоп’єс «Відродження забороненого жанру» (2008), IX Всесоюзного конкурсу п’єс та пісенної лірики про кохан­ня «Коронація слова – 2009».

І.С. Нагірняк – почесний громадянин рідного села Ломачинці та міста Новодністровськ, для якого він став літописцем.

У цьому році Іван Семенович, разом з усіма рідними, друзями, колегами та з усіма небайдужими до рідного слова, святкував свій 65-тирічний ювілей. Але його життєвий шлях обірвався…

Все своє життя Іван Семенович присвятив самовідданому служінню українській культурі. Його твори читали і дивилися тисячі вдячних читачів і глядачів. Іван Семенович був унікальним і глибинним в одній ще дуже важливій для нас грані свого таланта – це в його синовній відданості любові й почитанню культури і історії своєї малої батьківщини – Сокирянщини, Північної Бессарабії, Буковини. Його дарунок оповідача багато в чому вплинув на збагачення культурного надбання нашого краю. І тисячі примірників книжок Івана Семеновича продовжать надихати багато наступних поколінь. Наші думки й молитви зараз із його родиною й друзями.

Пам’ять про Майстра слова – Івана Семеновича Нагірняка назавжди залишиться в серцях мешканців Сокирянщини.

О. Кучерявий

О. Мандзяк

О. Чорний

М. Шундрій

Залиште свій коментар