Небезпечна крига!!!

Автор: admin

Як повідомляє територіальне управління МНС України в Чернівецькійo_led області, внаслідок потепління знижується міцність криги на водоймах краю, а тому перебування на ній становить загрозу для життя і здоров’я людей. Рятувальники закликають усіх жителів області без зайвої необхідності не виходити на лід, а також дотримуватися основних правил поводження на водоймах в зимовий період.

Так, міцною вважається крига, товщина якої становить не менше 12 см та має синій чи зелений відтінок. Якщо при відлизі лід вкривається водою, замітається снігом, а потім замерзає, стає білим чи жовтуватим, то він не міцний і ходити, ковзатись на ньому небезпечно. Тому, перш ніж ступати на лід, потрібно дізнатися його товщину. Одна людина може ступати на лід товщиною не менше 7 см. Для того, щоб обладнати ковзанку, потрібна товщина льоду не менше 10-12 см. Для масового катання лід 1322630має бути товщиною близько 25 см. Якщо, ступивши на лід, він почав тріщати чи з’явилися тріщини, слід відходити повільно, не відриваючи ступні ніг від льоду.

Рятувальники застерігають: якщо ви все-таки провалилися під лід, не потрібно панікувати. Широко розкиньте руки по краях льодового пролому та утримуйтеся від занурення з головою. Намагайтеся не обламувати крайку льоду, без різких рухів вибирайтеся на лід, наповзаючи грудьми і по черзі витягаючи на поверхню ноги. Вибравшись із льодового пролому, відкотіться, а потім повзіть в той бік, звідки ви прийшли і де міцність льоду, таким чином, перевірена. Потрібно бути обережним доти, доки не виберетеся на берег.

Якщо ви побачили, що людина провалилася під лід, то потрібно наближатись доbaikal-accidents5l ополонки лише повзком. До самого краю ополонки не підповзайте, інакше у воді можете опинитися і ви. Щоб допомогти людині, можна використати ремені, шарфи, дошки, жердину, санки або лижі. Коли ви допомогли людині вибратися з-під льоду, потрібно якнайшвидше доставити її в тепле місце.

Рятувальники краю закликають буковинців дотримуватись основних правил поводження на водоймах в зимовий період.

x_88dc7517

За публікацією сайту Чернівецької ОДА

Залиште свій коментар