Невдовзі 390-та річниця Хотинської битви

Автор: admin

Восени нинішнього року виповнюється 390 років перемоги союзного українсько-польського війська у Хотинській битві. Аби обговорити хід підготовки до відзначення пам’ятної дати під керівництвом першого заступника голови обласної державної адміністрації Г. Галиця відбулося засідання оргкомітету з підготовки та відзначення 390-ої річниці перемоги у Хотинській битві. Серед приурочених до річниці перемоги у Хотинській війні заходів міжнародна наукова конференція, присвячена історії битви, яка проходитиме в Чернівецькому національному університеті ім. Ю. Федьковича з 22 по 24 вересня.

Нині тривають перемовини щодо участі в конференції науковців з Литви та Польщі. На належну організацію та проведення історичної конференції буде передбачено 100 тис. грн. за рахунок коштів Головного управління освіти і науки обласної державної адміністрації, відзначив Г. Галиць.

Також 24 вересня заплановано провести міжнародний фестиваль козацької пісні “Хотинська твердь”. Козацькі пісні є найдавнішими за походженням і виникли з появою козацтва, увібравши в себе історичні реалії доби, саме тому такий фестиваль дасть змогу найяскравіше відобразити дух козацтва, дух історичних подій 1620-1621 років.

Планом заходів з відзначення 390-ої річниці перемоги у Хотинській битві також передбачено проведення дослідницької роботи з вивчення подій Хотинської війни, здійснення археологічних досліджень на території Приватного двору та по лінії прокладання мереж електропостачання комплексу споруд Хотинської фортеці. Крім того, заплановано видати науково-популярну літературу, путівники та буклети, присвячені подіям Хотинської битви. В обласному краєзнавчому музеї буде оновлено стаціонарну експозицію та створено розділ “Ой, Хотине, граде давній”, присвячені цим історичним подіям. Школярі та студенти також матимуть змогу безпосередньо долучитися до відзначення важливої дати, взявши участь у конкурсі учнівських та студентських наукових робіт, присвячений Хотинській битві.

За матеріалами сайту Чернівецької ОДА

Один відгук на «Невдовзі 390-та річниця Хотинської битви»

  1. Edward в 06.08.2011 at 7:03

    Разместил это на своем блоге с ссылкой на ваш сайт. Надеюсь, Вам это какую-нибудь пользу принесет

Залиште свій коментар