Нове по судових позовах щодо соціальних виплат

Автор: admin

В Україні в черговий раз змінено підсудність справ за судовими позовами, що пов’язані з соціальними виплатами. Маються на увазі справи по судових спорах з приводу призначення, обчислення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням та інших соціальних виплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг, речового майна, пайків або грошової компенсації замість них.

9 вересня 2010 року Конституційний Суд Україні, розглянувши справу 1-40/2010 за конституційним поданням Верховного Суду України і визнав неконституційними положення Закону України від 18.02.2010 року “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов’язаних із соціальними виплатами”, згідно з яким суди на цей час розглядають такі справи у порядку цивільного судочинства. Визнано неконституційним і сам п. 2 частини першої статті 15 Цивільного процесуального кодексу України, в редакції Закону України від 18.02.2010 року “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов’язаних із соціальними виплатами”. Положення цих законів втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом цього Рішення, тобто – з 09.09.2010 р.

Таким чином, тепер справи по таких спорах з органами соціального захисту, пенсійним фондом та іншими соціальними службами і органами забезпечення мають здійснюватися у порядку адміністративного судочинства, тобто за правилами, які встановлені Кодексом адміністративного судочинства. На відміну від діючої до 09.09.2010 р. редакції, тепер держмито при подачі таких позовів буде становити 3,40 грн., а збір на інформаційно-технічне забезпечення судового розгляду взагалі не підлягає сплаті. Але до 01.01.2011 р. строк позовної давності по таких справах мав становити 3 роки, апеляційне оскарження проходило в обласних апеляційних судах. Тепер строк звернення до адмінсуду з подібними позовами 1 рік, а з 01.01.2011 року – лише 6 місяців. Апеляційне оскарження – знову в апеляційних адмінсудах. Для Чернівецької області, наприклад, це – у Львівському адміністративному суді.

Та головна проблема в тому, що Конституційний суд визнав неконституційними положення Закону від 18.02.2010 р., але не визнав неконституційними положення закону від 07.07.2010 р., якими в порядку адміністративного судочинства ці справи розглядаються лише з 01.01.2011 р. така ситуація, напевне, призведе всі суди до стану ступору і що тепер буде з позовами по соціальних виплатах важко уявити.

Адвокат Кучерявий О.П. для сайту “Сокирянщина”

Залиште свій коментар