Новини культури та краєзнавства Сокирянщини

Автор: admin

Живуть традиції у оселях та душах українського народу. Огортаючи бережливим теплом прадідів, вони підтримують у серцях людей любов та шану до традицій і звичаїв наших рідних.

Днями у бібліотеці-філії с. Сербичани відбулося народознавче свято – «Обереги нашого народу». Присутні з захопленням слухали розповіді, легенди, вірші, пісні про українські обереги – хату, вінок, рушник, барвінок, пісню, піч тощо.

Свою майстерність на заході показали Степан Стефанко, Крістіна Кувіла, Іванка Гангал, Олександра Братушко та ведучі Вікторія Гангал і завідуюча бібліотекою-філією Наталія Кувіла. Музичне оформлення заходу здійснила Лідія Маковій.

Свято додало настрою, натхнення, звеселило і  додало надій на мир, спокій і лад у житті.

 

******************************************

 

До мальовничого села Волошкове Сокирянського району нещодавно завітав районний етнофестиваль старовинної народної пісні «З глибини віків». Працівники та любителі народного мистецтва будинку народної творчості та дозвілля села провели своєрідний звіт художньої творчості під патріотичною назвою «А над світом українська вишивка цвіте». Метою фестивалю є відродження та популяризація старовинної народної пісні, виявлення та всебічна підтримка колективів та окремих виконавців.

Розпочали  звітній концерт учні навчально-виховного комплексу села Волошкове літературно-музичною композицією «Моя Вкраїна у вишивці цвіте». Аматорське драматичне мистецтво з творчим ентузіазмом продемонстрували: читець Ольга Довгань та аматорський драматичний колектив БНТД. Колективи НВК виконали сучасні танці. Ведучими дійства були неперевершені українські красуні: Дана Гусар та Ліза Довгань. Усі присутні у залі подякували учасникам концерту бурхливими оплесками. Тож нових творчих злетів вам та Божої благодаті!

Сільський голова Олег Іванович Гуйван нагородив почесними грамотами кращі аматорські колективи села.

 

********************************************

 

В районному музеї гончарства с. Коболчин теж відбувся знаковий захід – чергова клака по упорядкуванню території біля музею. Учасниками клаки стали чоловіча група хору «Любисток». До них приєднався спеціаліст з будівництва Ткач Ігор Васильович, на рахунку в якого багато десятків власноручно вимуруваних та оштукатурених будинків, кам’яних мурів та льохів. Хочу подякувати старості хору Лугінічу Василю Пилиповичу, хористам Ткачуку Миколі Степановичу, Бабію Сергію Володимировичу, Кушпелю Сергію Миколайовичу, Чумаку Петру Васильовичу, Заремському Івану Леонідовичу, що відклавши свої справи, прийшли попрацювати на користь людей.

Завжди неоціненну допомогу в таких клаках надає сім’я Чумак Оксани Іванівни та Віталія Васильовича. Оксана Іванівна для всіх робочих наварила смачного українського традиційного борщу, на пекла з різним начинням пиріжків, наготовила смачних салатів тощо. А Віталій Васильович, як молодий хазяїн, надав допомогу бетономішалкою, яка, як відомо замінює працю декількох робочих рук.

Мабуть з проведенням ще двох-трьох таких результативних клак, біля музею гончарства, з’явиться гарно оздоблена садиба сільського гончаря, вона ще більш додатково конкретніше розповідатиме про життя і діяльність величезної кагорти Коболчинських гончарів у минулому.

 

 

********************************************

 

В селі Романківці проведено народознавчу годину «А над світом українська вишиванка цвіте» Захід проведено бібліотекою-філією с. Романківці  в рамках загально-системного творчого звіту бібліотек перед населенням. На народознавчу годину були запрошені талановиті люди села – вишивальниці Анжеліка Продан, Катерина Скрипник, Олена Ярошенко. Їхні вироби: сорочки, плаття, рушники, серветки, ікони а також вироби Лялі Федорівни Пленгей, демонструвались на виставці, яка була оформлена в бібліотеці.

Майстрині розповідали про свою любов до вишиванки, хто їх цього навчав та ділилися секретами своєї майстерності. Присутні з цікавістю і великим задоволенням слухали вірші, пісні, легенди, у виконанні Діани Кедрик, Валерії Ваданюк, Андріани Моток, Кості Продана, Насті Яковенко, Віталіни Лянги.

На захід завітали сільський голова Валерій Ваданюк, директор Сокирянської ЦБС Валентина Верега, шанувальники вишиванки, читачі бібліотеки та гості.

На завершення свята свій музичний номер «Віночок українських пісень» подарував Михайло Моток.

**********************************************

 

А у приміщенні Сокирянського історичного музею 29 червня 2017 року відбувся вечір — спогад «Залишається небо надій», присвячений п’ятим роковинам пам’яті заслуженої артистки України Лідії Відаш – нашої видатної землячки, що народилася у Гвіздівцях. Україна, а згодом і весь величезний Радянський Союз, почули її чарівний голос у 1970 році, коли В. Івасюк довірив їй перше виконання однієї з найкращих своїх пісень «Я піду в далекі гори», що у тому році стала одною з найпопулярніших пісень колишнього СРСР. Пізніше Л. Відаш стала першою виконавицею таких пісень В. Івасюка як «Казка гір» та «Відлуння твоїх кроків».

Музейний захід 29 червня 2017 року розпочався хвилиною мовчання. Згодом, спогадами про життя і творчість поділилися двоюрідний брат співачки, викладач музичної школи Анатолій Грубий.

Голова районної ради Василь Козак відмітив те, що ми маємо пишатися і пам’ятати наших земляків, тому, що без минулого немає нашого майбутнього. А член національної спілки журналістів України Олександр Чорний повідомив, що нині він закінчує написання книги про життєвий і творчий шлях заслуженої артистки України Лідії Відаш, під назвою «Залишилася пісня любові…».

 

 

 

За публікаціями сайтів Сокирянської РДА, “Північно-бессарабський портал“, а також сайту с. Гвіздівці. Фото – сайту “Північно-бессарабський портал” 

 

Залиште свій коментар