Новодністровськ: День міста і День Дністра

Автор: admin

Сьогодні місто Новодністровськ у черговий раз відзначає День міста. Пропонуємо Вашій увазі фоторепортаж з святкування, яке має відбуватися з чималим розмахом протягом двох днів 9 та 10 липня. При чому, 9 липня святкується також День Дністра. Також – для тих, хто в цьому не досить обізнаний – зазначаємо коротку історію створення міста.

6 квітня 1973 року Міністром енергетики СРСР, відповідно до рішення радянського уряду, був підписаний наказ про створення дирекції по будівництву Дністровського гідровузла. З того часу розпочалося будівництво важливого для держави енергетичного об`єкта, яке одночасно стало початком народження нового міста енергетиків на березі сивого Дністра.

такий був початок...

 

Згодом, рішенням Чернівецької обласної Ради депутатів трудящих (саме так вони тоді називалися, бо на відміну від сучасних депутатів, дійсно були із трудящих) в лютому 1975 року новоствореному населеному пункту будівників Дністровського комплексного гідровузла Сокирянського району надано назву Новодністровськ та надано йому статус селища міського типу. З 17 березня 1993 року Новодністровськ стає містом районного підпорядкування, а з 13 липня 2000 року, у відповідності до Постанови Верховної Ради України № 1913-111 місто виходить зі складу Сокирянського району і стає містом обласного підпорядкування.

День перший - святкування Дня Дністра на міському пляжі

Та багато населених пунктів Сокирянщини у дальній та ближній історії переходили з одного підпорядкування чи статусу в інший, але незалежно від цього, все одне вони розташовані на Сокирянщині, є частиною нашого краю. Таким є і Новодністровськ – місто енергетиків (і не лише енергетиків), яке багатьом сокирянцям (і не лише їм) дало роботу, житло, збільшені можливості для реалізації сільгосппродукції, завдяки існуванню якого чимала частина населення Сокирянщини протягом багатьох років будувалися завдяки, а подекуди – і за рахунок будівництва!…

Фотознімки можна збільшити кліком миши.

Дозволяється вільне копіювання фотознімків для власних потреб. У разі публікації фотознімків на інших сайтах та у виданнях, гіперпосилання на наш сайт обовязкове.

Завтра буде опубліковано наш фоторепортаж з святкування Дня міста на міському стадіоні.

Залиште свій коментар