Новодністровськ “дожимає” власну ОТГ

Автор: admin

Сьогодні, 22 серпня 2016 року, у Білоусівці відбулося І пленарнеspDSC01201 засідання 7-мої позачергової сесії сільської ради, на яку прибуло 10 депутатів. Першим на порядку денному розглядалося питання «Про добровільне об’єднання територіальних громад». Сільський голова Олександр Васильович Шевчук зачитав присутнім висновок Чернівецької ОДА щодо відповідності законам України рішення щодо об’єднання громад. У результаті питання було прийнято одноголосно.

Із ухваленням доленосного рішення, здійсненням такого важливого кроку в об’єднанні громад міста енергетиків та Білоусівки сільського голову та депутатів привітали Новодністровський міський голова Анатолій Іванович Болдашев та секретар міської ради Наталя Іванівна Кримняк.

Тож, в остаточному офіційному завершенні формування Новодністровської міської ОТГ фінішуватиме Ожівська сільська рада. Відповідно до розпорядження сільського голови Раїси Миколаївни Шевчук сесія, на якій розглядатиметься питання «Про добровільне об’єднання територіальних громад» відбудеться у четвер 25 серпня о 16.00.

Анастасія Жалюк

«Новодністровськ інформаційний»

* * *

Наш коментар:
Отже Новодністровськ і його міська рада мабуть таки доб’ється свого і “відбере” у Сокирян Білоусівку і придністровські села Василівка, Розкопинці, Ожеве та Ломачинці. На це дала остаточне добро обласна державна адміністрація. Залишилося остаточно визначитися лише ожевським депутатам і мабуть слід передбачити, що на них до 25-го серпня буде здійснюватися шалений тиск з боку діючої сокирянської районної влади та новодністровської міської влади. До тиску додадуться інші зацікавлені особи.  Адже йдеться про бюджетні надходження і позабюджені фінансові потоки…
Сокирянську владу можна зрозуміти, адже хоча варіант об`єднання з Новодністровськом і є явно більш сприятливим для населення сіл Василівка, Розкопинці, Ожеве, Ломачинці і Білоусівка практично у всіх аспектах (територіальна близкість, близкість та достатня насиченість інфраструктури, тощо), але для Сокирянської об`єднаної територіальної громади, що також створюється в рамках адмінреформи, це є великою проблемою на майбутнє. Разом з Василівкою, майбутня Сокирянська ОТГ вже мабуть остаточно втратила таку «кормушку» – як ГАЕС і їй буде надалі значно важче в фінансовому плані. І вони не хочуть, разом з селом Ожеве втратити ще й Дністровську ГЕС, хоча ГЕС на цей час вже не така «кормушка», як була колись. Та хоча б щось…

Але ж Новодністровськ підтримала обласна держадміністрація. Якщо обласна ДА – значить і Уряд. І дуже схоже, що підтримує “Укргідроенерго”, яке володіє ГАЕС і ГЕС, адже йому мабуть легше “підгодовувати” лише одну, та й ще меншу громаду?

Не зрозуміло тільки – що буде, якщо ожевські депутати, всупереч волі переважної кількості мешканців села Ожеве, проголосують проти входження до Новодністровської ОТГ?

Тоді село Ожеве буде перебувати вклиненим в середину Новодністровської ОТГ і одночасно на далекому узбіччі Сокирянської ОТГ. При тому, що економічно Ожеве і його мешканці здебільшого «зав`язані» на Новодністровськ, всі питання їм доведеться вирішувати в Сокирянах, минаючи Новодністровськ. Крім того, після остаточного створення громад, з досить великою вірогідністю слід передбачити економічну «війну» чи “гризню” між керівництвом громад, які будуть тим чи іншим чином намагатися обмежити доступ мешканців інших громад до своєї соціальної інфраструктури, насамперед – до лікарняних закладів, закладів освіти, а “сторонніх” підприємств і підприємців – до об’єктів на своїх землях. А може й ще щось придумають. Таки недобрі потуги вже подекуди мають місце…
Отже, очікуємо на рішення депутатів Ожевської сільради. Воно є важливим для всіх!

Залиште свій коментар