Обережно! Телефонне шахрайство

Автор: admin

Шановні краяни !

Відділення поліції № 1 (м. Сокиряни) Дністровського районного відділу поліції ГУНП в Чернівецькій області застерігає громаду Сокирянської ТГ, Новодністровської ТГ та Вашківецької ТГ бути пильними під час здійснення операцій пов’язаних з перерахунком грошових коштів з банківських карткових рахунків, через спеціальні термінали при здійсненні тих чи інших операцій, оскільки з початку року на території району зросла кількість скоєння так званих «телефонного» і «карткового»  шахрайства.

Наведемо приклад перших: невідома особа, переважно в нічний період часу, телефонує на домашній чи мобільний номер телефону, називається Вашим родичом, чи представником влади, розповідає про те, що Ваш родич потрапив в лікарню, дорожньо-транспортну пригоду чи затриманий працівниками поліції, розповідає про певну ситуацію, за для вирішення якої необхідно терміново відправити на банківський рахунок, перерахувати або передати особі, яка прийде/приїде до місця проживання, чи у визначене місце певну суму грошей, щоб нібито Ваш родич уникнув проблеми та відповідальності за вчиненні ним дії. Жертвами таких злочинів зазвичай стають особи похилого віку.

Зловмисники телефонують переважно в період часу з 03:00 год. ночі по 06:00 год. ранку коли людина міцно спить, а після такого дзвінка перебуває в розгубленому, не зібраному стані та не може тверезо оцінити отриману інформацію, через що і стає легкою жертвою зловмисників.

Для убезпечення себе від такого роду шахрайства в любому випадку необхідно одразу ж зателефонувати тому, з ким Ви нібито тільки що розмовляли (родичеві, яким представилась особа, що телефонувала) і переконатися, що з ним все гаразд. Долею випадку Ваш родич може не підняти трубку або телефон буде вимкненим, тоді обов’язково зателефонуйте тій людині, з якою мав би знаходитись Ваш родич, щоб переконатися, що з ними все гаразд.

Ще одним популярним видом «телефонного» шахрайства є дзвінки від нібито працівників банку або соціальних служб, які телефонують щоб надати допомогу, збільшити кредитний ліміт, убезпечити від несанкціонованого доступу до вашого рахунку, чи перерахувати нібито отримані кошти на Ваш рахунок. Нікому ні в якому разі не кажіть свій ПІН-код, номер на звороті картки, чи номер доступу до рахунку, надісланий текстовим повідомленням з Приватбанку, додаткове питання в разі втрати ПІН-коду чи інші персональні дані, які доступні лише Вам. Якщо Вам дійсно телефонують з тієї чи іншої установи, то їм повинні бути відомі Ваші персональні дані, яких достатньо для вирішення виниклих питань і подібних питань ніхто не мав би задавати.

Прикладом так званих «карткових» шахрайств є випадки, коли особи під час користування всесвітньою мережею Інтернет знаходять оголошення зловмисників про продаж необхідної речі. З метою купівлі бажаного товару, телефонують на номер вказаний в рекламному оголошенні та при спілкуванні з невідомою особою та, зловживаючи Вашою довірою запевняє про безумовну поставку обраного Вами товару вразі повної чи часткової оплати шляхом перерахування через банківський рахунок, поповнення такого ж рахунку через спеціальні термінали тощо. Після відправлення грошових коштів на банківський рахунок, особі залишається лише розраховувати на порядність невідомого, однак в більшості випадків, такі особи поповнюють ряди потерпілих від шахрайства невідомої особи, яка змінивши контактний телефон, привласнює Ваші грошові кошти.

При надходженні наведених дзвінків чи отриманні інформації про осіб, які займаються шахрайством даного виду, просимо телефонувати на спец лінію 102 або номер чергової частини ВП № 1 (м. Сокиряни) 096-833-93-07.

 

 Дякуємо за розуміння та співпрацю!

Начальник відділення поліції  № 1  (м. Сокиряни) Дністровського районного відділу поліції ГУНП в Чернівецькій області підполковник поліції  Віктор КОНФЕДРАТ

 

За публікацією сайту “Північно-Бессарабський портал”

Залиште свій коментар