Олексїївка – 1969

Автор: admin

ОЛЕКСІЇВКА (до 1947 року — Мендиківці) – село, центр сільськоїOleksiivka Ради. Розташована за 16 км на захід від райцентру, за 12 км від най­ближчої станції Романківці Львівської залізниці. Населення — 1018 чоловік. Сільраді підпорядко­ване село Новоолексіївка.

В селі — колгосп «Більшовик», організований у 1946 році, має 3460 га землі, у т. ч. орної — 2533 га, саду — 95 га, під ставками — 89 га. Ос­новні сільськогосподарські культури — пшениця, кукурудза, цукрові буряки. Напрям господар­ства зерно-буряковий з розвиненим тваринниц­твом. На фермах близько 3 тис. голів худоби. В 1956 році колгосп був учасником Всесоюзної виставки досягнень народного гос­подарства і нагороджений медаллю за високу продуктивність тваринництва та врожаї зер­нових культур. В господарстві є пасіка, млин, столярна майстерня, олійниця, кузня, викорис­товується 31 трактор, 17 автомобілів, 18 комбай­нів та інша техніка.

В Олексіївці є восьмирічна школа, клуб, бібліотека. Працюють фельдшерсько-акушер­ський пункт, пологовий будинок, промтоварний та господарський магазини, майстерня побуто­вого обслуговування, відділення зв’язку, їдаль­ня, профілакторій.

Мешканці Олексіївни спорудили близько 300 нових житлових будинків. На вулицях прокла­дено шосе, тротуари.

В письмових джерелах село вперше згадуєть­ся у 1533 році під назвою «Мендекауци».

При визволенні села від німецько-фашист­ських загарбників тут загинув смертю хороб­рих офіцер Червоної Армії майор Алексєєв. В честь його село назване Олексіївною.

94 жителі — учасники Великої Вітчизняної війни, нагороджені орденами і медалями СРСР. Партійна і комсомольська організації в селі створені у 1945 році.

«Історія міст і сіл УРСР». Т. 26 «Чернівецька область», К., Гол. ред. УРЕ АН УРСР, 1969.

Залиште свій коментар