Офіційні попередні результати місцевих виборів 2020 року на Сокирянщині

Автор: admin

25 жовтня 2020 року у виборах депутатів обласних, районних, сільських, селищних і міських рад та сільських, селищних і міських голів взяли участь 34,2% виборців Сокирянського району, що є одним з найкращих показників в Чернівецькій області.

Вибори у всіх населених пунктах Сокирянського району відбулися з дотриманням чинного законодавства, порушень громадського порядку, санітарних вимог та виборчого законодавства загалом не зафіксовано. Про це йдеться на сайті Сокирянської РДА.

За даними Сокирянської міської територіальної виборчої комісії беззаперечну перемогу на посаду міського голови Сокирянської ОТГ здобув Козак Василь Васильович, представник Аграрної партії України. За нього виборці віддали 7314 голосів, що складає 71,4 %. Його опонент, Гуменний Олександр Олександрович отримав 2636 голосів, або 26 %.

Нагадуємо, що до Сокирянської об’єднаної територіальної громади входять майже всі села, вже колишнього на цей час, Сокирянського району за винятком Вашківецької ОТГ і міста Новодністровська. Отже, Сокирянська міська рада надалі й буде органом місцевого самоврядування для більшості сіл Сокирянського району і для самого міста Сокиряни. Сільрад більше не буде. Міська рада тепер буде таким собі відносним аналогом колишнього волосного правління царських часів. Сокиряни в часи Російської імперії завжди були волосним центром. Щоправда, були окремим волосним центром і Романківці. Зараз Сокиряни не отримають навіть назви волосного центру, адже поділ на волості адмінреформою не передбачений. Але того ми й написали — «відносним аналогом», адже фактично Сокирянська ОТГ об’єднала більшість сіл колишнього Сокирянського району.

Використовуючи історичні аналогії, можна також зазначити, що сам В.В. Козак тепер буде обіймати посаду, аналогічну історичній посаді Волосного старшини. В селах вже не буде сільських Голів, а будуть старости, які будуть представляти інтереси села в міській раді. Старости не будуть обиратися на будь яких прямих виборах в селі, а будуть обиратися (фактично – призначатися) міською радою. Тобто самі селяни вже не зможуть будь яким чином впливати на призначення старости свого села і взагалі на старосту. Від царських часів та навіть від часів румунської окупації, в даному випадку, наявна значна відмінність. Тоді діяли набагато більш демократичні норми, коли сільський староста в кожному селі обирався на сільському сході.

Щодо складу депутатського корпусу Сокирянської міської ради, те 6 партій отримали достатній кредит довіри і подолали виборчий бар’єр. Найбільшу підтримку має Аграрна партія України – 46,93% голосів виборців, далі 12,44% – «Слуга народу», ВО «Батьківщина» отримала 7,19%, «Радикальна партія Олега Ляшка» – 6,99%, «Пропозиція» – 6,84% та «Опозиційна платформа – «За життя» отримала підтримку 5,35% виборців.

Згідно квоти від загальної кількості депутатів в Сокирянській міській раді (26 депутатів) своїх представників будуть мати:

  • Аграрна партія України – 12 мандатів
  • «Слуга народу» – 4 мандати
  • ВО «Батьківщина» – 3 мандати
  • «Радикальна партія Олега Ляшка» – 3 мандати
  • «Пропозиція» – 2 мандати
  • «Опозиційна платформа – «За життя» – 2 мандати.

 

Стосовно виборів сільського голови Вашковецької ОТГ, за даними СТВК, ним обрано Янка Івана Васильовича, який набрав 826 голосів виборців, що становить 66,8%.

Результати виборів депутатів до Дністровської районної ради та Чернівецької обласної ради буде оприлюднено додатково.

 

За публікаціями на сайті “Гвіздівці”

Залиште свій коментар