«Парк» і «музей» дерев’яного зодчества в Коболчині

Автор: admin

О. Кучерявий

Проїжджаючи сьогодні трасою через село Коболчин, побачив на узбіччі чоловіка, якій рубав величезні пні. Здогадався, що це мабуть є професійний тесляр і одночасно аматор – зодчий з Коболчина Віктор Дмитрович Качан, про якого у листопаді 2014 року розповідав відвідувачам нашого сайту відомий сокирянський журналіст-краєзнавець Олександр Дмитрович Чорний у статті «Гриби поселились … на Грибку».

У принципі майже всі мешканці Сокирянського району та міста Новодністровська так або інакше знайомі з творіннями Віктора Дмитровича. Різноманітні дерев’яні гриби та інші дерев’яні скульптури різного розміру, так би мовити, «пера» Качана В.Д., стоять майже повсюдно: і в Коболчині, і по трасі вздовж Коболчина, в Сокирянах, на Грибку, в м. Новодністровську, тощо…

Звісно, що він займається не лише різьбленням по дереву. Все життя в основі його діяльності була теслярська справа, будівництво дахів… Та зараз Віктор Дмитрович, у свої 70 років здебільшого віддається творчості і мріє, щоб Сокирянщина набула статусу одної з туристичних перлин, а Україна в цьому напрямку «Накрила Європу». І слід зазначити, що ця його думка і наміри є досить слушними, оскільки в нашому краї дуже багато майстрів різного напрямку народної творчості.

 

 

Також, йому дуже хотілось би, що би його роботи були одною з візітівок Сокирянщини. Але ж, для цього потрібне хоча б якесь фінансування і добра воля органів місцевої влади. Адже пні й колоди потрібно на чомусь перевозити, інструменти потрібно періодично оновляти… А часто і рішення якісь приймати потрібно. Зокрема, як каже, він Віктор Дмитрович, він би задарма подарував деякі свої роботи (прекрасні величезні риби, тощо), що би їх встановили десь в районі греблі Дністровської ГЕС, на в’їзді до Сокирянщини. Може й варто було б керівництву ГЕС подумати над цим?

 

Отже пропонуємо Вашій увазі щойно відзнятий практично на ходу відеофільм про творчість В.Д. Качана. Фільм складається з 4-х частин. В перших двох частинах показаний його, як він називає, “парк””. «Парк» розташований на присадибній ділянці Віктора Дмитровича. В 3-й частині – «музей», тобто дерев’яні скульптури, що знаходяться в будинку. Ну і в 4-й частині – коротка розповідь творця про його творчість і плани.

 

Відеоматеріали надані для публікації  YouTube-каналом «Гвіздівці і навколо».

 

 

Залиште свій коментар