Потрійне серпневе святкування

Автор: admin

23 серпня 2019 року в м. Сокиряни відбулося об`єднане святкування Дня незалежності, Дня Прапору і традиційного серпневого Свята меду.  Святкування розпочали підняттям стягу нашої держави, ходою та покладанням квітів до пам’ятника Тарасу Шевченку, який все своє життя присвятив ідеї вільної, незалежної України. Тому таким символічним стало те, що,  схиливши голови перед монументом, кожен подумки дякував Кобзарю.

Опісля святкова хода линула кроком до центру святкування – Будинку культури. Ошатна територія, грандіозна споруда та радісні організатори зустріли гостей яскравим блиском незабутнього свята.

Офіційна частина розпочалася урочистими привітаннями жителів та гостей району головою районної ради Василем Козаком та в.о. голови районної державної адміністрації Андрієм Маркевичем. У своєму вітальному слові керівники районної влади подякували землякам за копітку працю, високий патріотизм, вірність державі та побажали мирного неба, міцного здоров’я, достатку та благополуччя. Відтак, з нагоди відзначення 28-ї річниці незалежності України працівників, які досягли значних успіхів у різних сферах соціально-економічного та культурного життя району відзначено Почесними грамотами та подяками районної державної адміністрації та районної ради.

Щирі вітання і побажання миру і благополуччя лунали від керівника Окницького району Василя Романюка.

 

 

Звичайно ж, головне дійство на святі Незалежності – це молитва за цілісність, єдність нашої країни. Вірою вона поєднала всі серця присутніх. А провів богослужіння – Благочинний району,  митрофорний протоієрей отець Нестор, взяли участь у здійсненні канонічних ритуалів священнослужителі всіх населених пунктів Сокирянщини. Просили в Бога заступництва та миру для України. Щоб на нашій багатій та щедрій землі був спокій і добробут. Разом з цим,  парафіяни молилися за здоров’я наших мужніх захисників, наших земляків, які сьогодні стоять на захисті східних кордонів України.

По завершенню урочистих заходів відбувся традиційний районний фестиваль народної творчості «Яблуневий дивосвіт», який презентував відвідувачам  яскраву етнокультурну програму за участю народних музик та фольклорних колективів, експозиції Сокирянського історичного музею та музею гончарства, книжкові інсталяції, майстер – класи з аква-гриму, святкову лотерею, конкурси та розваги для дітей.  Також, учасники свята мали змогу відвідати виставку-продаж продукції бджільництва.

Продовжилася святкова феєрія спортивними змаганнями, концертом – вечіркою ініціативної молоді району «Україна – унікальна, Сокирянщина – надзвичайна» та неповторним виступом дуету «Писанка», який зібрав поціновувачів рідної пісні, срібних переливів цимбалів та щирої любові до рідного краю.  Завершували святковий концерт самодіяльні колективи села Гвіздівці.

 

 

Ще довго юрмилися люди на площі міста. Хтось гуляв із дітьми, хтось спілкувався, згадуючи цей нелегкий шлях. На заходи поспішали сім’ями, з дітьми, онуками. Не дивлячись на вік, годинами спостерігали за дійством та відзначали, що в районі вміють підготувати та провести  святкові урочистості масштабно і творчо, так, щоб кожен учасник свята запам’ятав цей день, отримав корисну пораду чи хорошу новину, зацікавився чимось оригінальним, зустрівся з друзями і відчув атмосферу приязні, довіри, бажання йти вперед мудро і виважено, з добром у серці, з хлібом щедрим на столі і з піснею в душі!

 

 

За публікаціями сайтів “Північно-Бессарабський портал” та “Гвіздівці”.

Фото – з обох сайтів, відео – YouTube-канал “Гвіздівці”.

Залиште свій коментар