Презентація книги “Сокирянська бистрина”

Автор: admin

Сьогодні – 21 жовтня в Сокирянському Будинку культури відбулася презентація книги Олександра Чорного і Олексія Мандзяка “Сокирянська бистрина”. Ми вже презентували цю книгу відвідувачам сайту, але то була попередня – віртуальна презентація. Сьогодні відбулася – офіційна.

На презентації були присутні керівники районної державної адміністрації, голови сільських рад, працівники установ культури, педагоги, краєзнавці, письменники і поети. Презентація супроводжувалася виступами самодіяльних творчих колективів Сокирянщини.

Виступаючі відзначали велике значення книги для пізнання історії краю – насамперед молоддю, виказували велику подяку авторам книги за кропітку роботу.

Представляємо відвідувачам сайту фоторепортаж з презентації, а також  анотацію від авторів книги.

****************************************

Дослідники минулого, ще у часи великих географічних відкриттів ввели в обіг вираз «Терра Інкогніта», тобто «невідома земля». Нині ним користуються при визначенні чогось невідомого, неопрацьованих галузей знань, тощо. І як би банально це не відчувалося, але Сокирянщина донині відноситься саме до цієї категорії.

Про далеке і нещодавнє минуле нашого краю дотепер дуже мало відомо, і не тільки за межами району, але й у самій Сокирянщині. І навіть інформація, яку Ви почерпнете з нашої книги, це всього лише крапля з великого історико-культурного дощу, який з часом може окропити знання про наш рідний край.

Ймовірність цього цілком залежить від нас усіх, хто живе на Сокирянщині і тих, для кого вона стала колискою. А потрібність в тому є великою. 

Ми ж, при написанні книги, ставили перед собою задачу зробити великий та значний крок до всебічного вивчення Сокирянщини.

 

Проведені нами дослідження дають підставу значно переглянути історію деяких сіл і взагалі краю. Зафіксоване нами сьогоднення може стати цінним матеріалом для істориків і краєзнавців майбутнього.

Наскільки нам це вдалося, судити Вам.

Ми зробили все, що нам дозволили наші можливості у рамках визначеного часу. Найліпшою ж реакцією на книгу, будуть Ваші власні дослідження, статті і книги про чудовий край в якому Ви живете. Маємо надію, що наша книга стане ідейною естафетною паличкою, яку підхоплять інші, і прийде час, коли кожний населений пункт Сокирянщини буде мати свою «Книгу історії».

Виказуємо щиру подяку всім хто підтримав наші починання. Дуже важливу допомогу нам надала Сокирянська райдержадміністрація і особливо Василь Васильович Козак. Він оперативно відреагував на нашу ініціативу і щиро підтримав проект «Сокирянська бистрина», всіма доступними йому засобами.

Окремо хочемо подякувати історикам і краєзнацям Сокирянщини, які прагнуть досліджувати наш край, вивчають його минуле і зберігають у пам’яті сьогодення! Їх труд має велике значення для збереження та популяризації історико-культурного фонду Сокирянщини.

З щирою повагою, Олександр Чорний і Олексій Мандзяк!

3 коментарі на «Презентація книги “Сокирянська бистрина”»

 1. Dnistrova в 22.10.2011 at 22:57

  >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

  Була на презентації книги і почерпнула масу цікавих фактів з історичного минулого Сокирянщини. Справді, ця земля дорогоцінний скарб, клондайк давнини. Місцеві легенди, визначні особи, які з ХУ сторіччя мали тут земельні володіння, і сучасне цього куточка Буковини вражають, захоплюють, викликають гордість .
  Автори молодці, скільки фактів накопали. А джерела, до яких вони звертались і які подані в книзі “Сокирянська бистрина”, можуть послужити багажем для ще не одного видання…. BRAVO !!!

  <<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<

 2. Inna в 24.10.2011 at 11:23

  На Сокирянській бистрині
  В гаях розщедрилася осінь
  І в тій глибокій таїні
  Сплелося віття поколінь.
  На Сокирянській бистрині
  Нас голос краю щиро просить
  Не втратить зорі провідні
  Й землі батьківської глибінь.

  На Сокирянській бистрині
  Ожило все у кожнім слові,
  Бо ясноокі і рясні
  Рядки віщують на весь світ.
  На Сокирянській бистрині
  Луна освідчення в любові
  І ненароджені пісні
  Уже лаштуються в політ.
  21-22.10.2011

  Ось такі враження від мене особисто, відрадно , що і Новодністровська делегація мала змогу потішитись вашій новинці!!!
  Інна ГОНЧАР

 3. Колектив Сокирянської райдрукарні в 04.11.2011 at 13:13

  Маємо чудову нагоду ще раз порадуватись не лише за мальовничу красу нашого рідного краю, а й за його багату і цікаву минувшину. Читаючи книгу «Сокирянська бистрина», знайомишся з багатьма відомими особами в історії Бессарабських земель, дізнаєшся про хвилюючі події, які відбувалися тут ще з початку XV сторіччя і водночас бачиш сучасний стан розвитку Сокирянщини.
  Перші слов’янськомолдавські грамоти, легенди, археологічні розкопки, садівництво і ГЕС та ще багато-багато тем. Ми раді, що з’явилась ще одна книга про наш край, його славних у праці людей, серед яких і два Герої праці та численні орденоносці.
  Приємно і те, що сказано в ній і про друкарство. Тепер знаємо, ним почались займатись у нас не з 1944-го, як вважалось, а ще майже 100 років тому!!!
  У книзі – багатющий матеріал для пізнання нашої давнини сучасною молоддю та майбутнім поколінням.
  Вдячні авторам за своєрідний урок історії. Продовжуйте пошуки і пишіть наступну книгу, про що йшла мова на презентації видання.

Залиште свій коментар