Проблеми функціонування медичних закладів Сокирянського району та міста Новодністровська

Автор: admin

Вирішити проблему надання медичних послуг в регіоні в черговий раз намагалися 24 жовтня 2018 року на нараді в Сокирянській райдержадміністрації під головуванням першого заступника голови облдержадміністрації Михайла Павлюка, за участі заступника директора Департаменту охорони здоров‘я облдержадміністрації Юрія Лесюка, голови райдержадміністрації Петра Бескупського, голови районної ради Василя Козака, заступника голови райдержадміністрації Ірини Тарасової, в.о. головного лікаря Сокирянської ЦРЛ Тетяни Присакар, головного КНП «Сокирянський ЦПМСД» Анастасії Заремської, в.о. головного лікаря Новодністровського ЦПМСД Тетяни Щасливої, в.о. головного лікаря Новодністровської МЛ Ольги Довбенко, заступника Сокирянського міського голови Володимира Чорного.

Як зазначалося питання все ще залишається відкритим і дана ситуація виникає з року в рік через недофінансування галузі в цілому та нераціональний розподіл медичної субвенції для надання вторинної допомоги населенню Сокирянського району та жителям м. Новодністровська. З багаторічним функціонуванням Новодністровської міської лікарні (терапевтичне та неврологічне відділення) медична субвенція для надання вторинної медичної допомоги перераховувалася в Новодністровськ. На даний час в місті функціонує Новодністровський ЦПМСД, лікарня перебуває в стадії ліквідації, проте субвенція розрахована на цілий 2018 рік залишається в Новодністровську, а допомога пацієнтам надається Сокирянською ЦРЛ безкоштовно.

Позиція обласної влади та розрахунки Департаменту охорони здоров‘я залишаються незмінними – Новодністровська міська лікарня не спроможна надавати вторинну медичну допомогу (десятки років могла, а тепер раптом стала не спроможна? – прим. адм. сайту). Міській владі вкотре рекомендовано створити ЦПМСД з ліжками денного стаціонару зі збереженням вузьких фахівців, які користуються попитом населення. А медична субвенція з м. Новодністровськ буде автоматично передаватися на Сокирянську ЦРЛ, яка надає допомогу всім мешканцям регіону. Обговорено також співфінансування медичної галузі Сокирянською ОТГ та наголошено місцеві раді на зобов’язання додатково, понад обсяги медичної субвенції, здійснювати видатки і на пільгові рецепти, і на інсуліни, і на онкохворих жителів своєї громади пропорційно до кількості пролікованого населення.

На завершення обласні посадовці наголосили на співпраці та розумінні всіх посадових осіб рівня своєї відповідальності за здоров’я людей.

За публікацією сайту Сокирянської РДА

_______________

Примітка нашого сайту: до останньої фрази обласних посадовців, які є провідниками урядової лінії  так званої “медичної реформи” – про відповідальність за здоров’я людей, у світлі реальної спрямованості цієї реформи, мабуть варто відноситися з кладбищенським гумором?

Може й статтю цю краще б було назвати: “Як знищуючи лікарні закликають турбуватися за здоров’я людей”?

Залиште свій коментар