Про сайт

 

УКРАЇНА

Краєзнавчий,  культурно-історичний сайт Сокирянського району Чернівецької області і краю, який можна назвати Сокирянщиною

Краеведческий, культурно-исторический сайт Сокирянского района Черновицкой области и края, который можно назвать Сокирянщиной 

Тривалий час територіальна громада Сокирянського району не мала свого сайту. Окремі міські і сільські сайти мають районний центр Сокиряни (сайт міської ради), село Гвіздівці, Новодністровська міська рада і декілька районних і міських організацій та підприємств. Про район можна також узнати на сайті районної газети “Дністрові зорі”, на сайті Сокирянської радіорганізації, на сайті новодністровської телерадіокомпанії “На своїй хвилі”. Но ця інформація була або обмежена напрямками чи обсягом, не достатньо інформативна, як правило не носила просвітницького характеру, на них було недостатньо історичних матеріалів, авторських публікацій про край.

У липні 2010 року ми вирішили виправити становище і зробити сайт нашого краю. Мета –  зробити свій внесок у збереження цієї прекрасної землі і величної природи, розповісти про минуле і культурне сьогодення краю. Сайт також буде нести і просвітницьку функцію.

Слід зазначити, що за період існування нашого сайту, на Сокирянщині стало набагато більше інтернет-ресурсів, що є добре. На жаль значна частина тих сайтів, що існували раніше, з тих чи інших причин зникли.  Але все ж, культурно-історичної інформативності, навіть існуючі сайти, на жаль все одне не мають, за винятком, мабуть в деякій мірі сайту “Сокирянські новини” та сайту “Північно-бессарабський інформаційний портал“.

&&&

Наш сайт не має обмежень за обсягом інформації, він жодним чином  не пов′язаний з будь якими владними структурами, вони ні як не впливають на нього, сайт цілком відкритий для публікацій матеріалів і статей будь яких авторів, якщо ці матеріалі і статті можуть бути цікавими для відвідувачів сайту.

Ми бажаємо, що всі вихідці з Сокирянщини, де б вони не перебували, завжди могли знайти інформацію про землю, в якій знаходяться їх корні. На сайті також буде чимало інформації цікавої для всіх мешканців середнього Подністров’я, а може і не лише для них.

***********************************************

Мабуть, найкраще в короткому вигляді наш край був охарактеризований авторами проекту  UATV Channel – “Незвідана Україна. Сокирянщина“: “Красиві ландшафти, чарівні ліси, річка на скелястих берегах і прекрасні водоспади. Тут навіть скелі по-особливому розкішні. А геологи називають це місце – планетою в розрізі. І саме тут розташувався найбільший каньйон в Європі – Дністровський. Це місце справедливо, називають райським куточком на землі. І все це – «Незвідана Україна. Сокирянщина». (Північна Бессарабія)”.

&&&

Що таке Сокирянщина у нашому розумінні?

Але ми відносимо до нашого краю не лише землі населених пунктів, що сьогодні входять до складу Сокирянського району. До складу краю без сумніву входить місто Новодністровськ, побудоване і взрощене на Сокирянщині, а також ми відносимо до складу краю і території земель тих населених пунктів, котрі колись історично  (сторіччями) входили до складу Сокирянської і Романковецької волостей, але після 1940 року і 1944 років відійшли до складу Молдавської РСР, а тепер республіки Молдови (село і місто Окниця,  села Михалашани, Гринауци, Ходороуци, Клокушна, Бирладяни, тощо).

При цьому слід наголосити, що ми не маємо жодних територіальних претензій щодо цих земель і населених пунктів – йдеться виключно про історичний звязок і ми по мірі надходження інформації будемо включати її до рубрики “Новини волості”.

Кожний населений пункт Сокирянщини має свою рубрику і в ній будуть відображатись матеріали, які стосуються саме цього населенного пункту. Ці матеріали будуть публікуватися і на головній сторінці.

Пропонуємо всім бажаючим долучитися до наповнення сайту про наш край, про свої села і міста, про їх історію і сьогодення, про радісні події і проблеми.

&&&

Обращаем внимание наших земляков – выходцев с Сокирянщины:  сообщайте о себе, о том – где Вы находитесь, о своих достижениях и проблемах, об известных Вам исторических событиях, связанных с краем, из которого исходят Ваши корни.

Ваші матеріали для публікацій, пропозиції, відскановані історичні документи і фотоматеріали, надсилайте на контактну адресу admin@ukrkovcheg.org.ua

 

&&&

АВТОРСЬКІ ПРАВА

 

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна Публічна ліцензія, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці.

Наш сайт не має комерційної спрямованості. Всі розміщені на сайті матеріали спрямовані на збільшення доступу україномовних і російськомовних громадян, незалежно від їх уподобань – до інформації, до знань.

Всі опубліковані на сайті матеріали сторонніх авторів (в окремих випадках і їх наші переклади) публікуються виключно або за пропозицією чи з дозволу самих авторів, або як такі, що вже були розміщені в загальнодоступних виданнях, які дозволяють перепублікацію з посиланням на автора і джерело.

Якщо ж будь якій автор або попередній публікант вважає, що перепублікацією на нашому сайті порушуються його авторські права, він завжди може звернутися до адміністрації сайту за контактними відомостями, що розміщені на сторінці «Контакти» і у разі наявності заперечень проти розміщення на нашому сайті перепублікації або першої публікації в перекладі, такий матеріал буде прибраний з сайту.

 

&&&

ПОЛІТИКА КОНФЕДЕНЦІЙНОСТІ САЙТУ

(не знаємо — чи є у когось реальна потреба у цій інформації, але в зв’язку з європейськими нормами змушені написати о це все…)

 

Коментарі

Якщо відвідувач залишає коментар на сайті, ми зберігаємо лише дані зазначені ним самим у формі коментаря, а також IP-адресу відвідувача та дані user-agent браузера з метою визначення спаму.

Анонімізований рядок створений з Вашої адреси e-mail («хеш») може надаватися сервісу Gravatar, щоб визначити чи використовуєте Ви його. Політика конфіденційності Gravatar доступна тут: https://automattic.com/privacy/. Після схвалення коментаря Ваше зображення профілю буде видимим привселюдно в контексті Вашого коментаря.

Але це не є у повній мірі персональними даними у розумінні статті 2 Закону України від 1.06.2010 № 2297-VI «Про захист персональних даних», оскільки не надають нам можливості ідентифікувати особу. Ми не збираємов відомості, які ідентифікують особу.

Медіафайли

Теоретично, якщо ви зареєстрований користувач і завантажуєте світлини на сайт, вам можливо слід уникати завантаження зображень із метаданими EXIF, тому що вони можуть містити дані вашого місця розташування по GPS. Відвідувачі можуть витягти цю інформацію скачавши зображення із сайту.

Але на цей час (як і раніше) ми не здійснюємо будь яку реєстрацію відвідувачів сайту і не плануємо це робити, тому для відвідувачів нашого сайту це поки що є зайва інформація.

 Форми контактів. Кукі

Якщо Ви залишаєте коментар на нашому сайті, ви можете включити збереження вашого імені, адреси e-mail і вебсайта в кукі. Це робиться для Вашої зручності, щоб не заповнювати дані знову при повторному коментуванні. Ці кукі зберігаються протягом одного року.

Якщо у Вас був би обліковий запис на сайті й Ви би увійшли до нього, ми би встановили тимчасовий кукі для визначення підтримки кукі Вашим браузером. Кукі не містить ніякої особистої інформації й віддаляється при закритті Вашого браузера. При вході в обліковий запис ми також встановили би кукі з даними входу й настроюваннями екрану. Кукі входу взагалі-те зберігаються протягом двох днів, кукі з настроюваннями екрана — рік. Якщо Ви виберете можливість «Запам’ятати мене», дані про вхід будуть зберігатися протягом двох тижнів. При виході з облікового запису кукі входу були би вилучені.

При редагуванні або публікації статті в браузері буде збережений додатковий кукі, він не містить персональних даних і містить тільки ID записи відредагованої Вами, видаляється через 1 день.

Але знову ж, нагадуємо Вам, що на цей час (як і раніше) ми не провадимо і не плануємо впроваджувати будь яку реєстрацію відвідувачів сайту, тому для відвідувачів нашого сайту це поки що є зайва інформація.

Вбудований вміст інших вебсайтів

Статті на нашому сайті можуть включати вбудований вміст інших вебсайтів (наприклад відео, зображення, статті й ін.). Вам слід мати на увазі, що подібний вміст поводиться так само, як якби відвідувач зайшов на інший сайт і від нас це не залежить.

Ці сторонні сайти можуть збирати Ваші дані, використовувати кукі, впроваджувати додаткове відстеження третьою стороною й стежити за Вашою взаємодією із вбудованим вмістом, включаючи відстеження взаємодії, якщо у Вас є обліковий запис і Ви авторизувалися на тому (не нашому) сайті.

Веб-аналітика

З ким ми ділимося Вашими даними? Як довго ми зберігаємо Ваші дані?

Якщо Ви залишаєте коментар, то сам коментар і його метадані зберігаються невизначено довго. Це робиться для того, щоб визначати й схвалювати наступні коментарі автоматично, замість переміщення їх у чергу на схвалення (модерацію).

Які у вас права на Ваші дані?

При наявності облікового запису на сайті (але ми таких записів не впроваджуємо, тому їх бути не може) або якщо Ви залишали коментарі, то ви можете запросити файл експорту персональних даних, які ми зберегли про Вас, включаючи надані Вами дані. Ви також можете запросити видалення цих даних. Для цього Вам потрібно написати нам на e-mail, зазначений на сторінці «Контакти» нашого сайту та зазначити статтю, під якою Вами залишений коментар або запитання та її URL-адресу. Але це не включає дані, які ми зобов’язані зберігати в адміністративних цілях, за законом або у цілях безпеки.

Куди ми надсилаємо Ваші дані?

Коментарі відвідувачів сайту перевіряються автоматичним сервісом визначення спаму, що належить міжнародній інтернет-компанії. Надійність і ефективність сервісу та компанії у нас не викликає сумнівів.

Також на нашому сайті, як і на переважній частині всіх сайтів світу, вбудовані лічильники відвідувань, які належать великим українським та світовим інтернет-компаніям та здійснюють підрахунок кількості відвідувачів, в тому числі за IP-адресами визначають регіон або інколи навіть місто, з якого заходить відвідувач. Це є статистична інформація, яка використовується для визначення рейтінгу сайту і вона є загальнодоступною. Та ці компанії — власники лічильників збирають цю інформацію за власними правилами і отримана ними інформація не надає нам або третім сторонам можливості ідентифікувати будь якого відвідувача.

 

Додаткова інформація

Особисті дані історичних особистостей, яких вже не має серед живих, використовуються у публікаціях сайту, як такі, що вже не є персональними даними у розумінні статті 2 Закону України від 1.06.2010 № 2297-VI «Про захист персональних даних», оскільки такі особи вже не є фізичними особами.

Персональні дані осіб, які на момент публікації живі, можуть використовуватися в публікаціях сайту виключно в тих випадках, коли вони отримані з відкритих, загальнодоступних джерел або від самих цих осіб для цілей публікації.

 

 @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

Сайт створено за підтримки Адвокатського інтернет-бюро Кучерявого О.П.

Часткове програмне обслуговування та серверна підтримка ”Студия веб-дизайна Абракадабр@“ і Денис Кучерявий