Про село Коболчин

Автор: admin

Було це так чи інакше, але розповідають, що там, де зараз красується на пагорбі село Коболчин, давним-давно знаходились володіння пана Довгановського. Якось проїздив він своїми землями, милуючись гарними краєвидами. Сонце припікало нестерпно, адже наближався полудень. Щоб втамувати спрагу, панич вирішив взяти понад річку, неподалік якої мало бути джерельце, що струмувало прохолодною і чистою, як кришталь, водою.

Звернув з дороги. Невдовзі молода кобилка, яка спокійно йшла за бричкою, підбігла до річки і, ступаючи вздовж неї, взялася спрагло пити воду. Але річка ця ба непроста, вона мана мала декілька небезпечних коловоротів. Молоденьке кобиляча не бувало біля водойм. Воно все йшло і йшло за течією. І раптом ним почало крутити, втягувати в глиб. Норовиста кобилка жалібно заіржала.

Панич Довгановський від несподіванки не знав, що й робити. Кинувся до річки, та було вже пізно. Водяна піна на його очах прикрила хребет кобилки.

Жалем і тугою сповнилось серце панича. Поїхав що додому, він розповів про це дружині. Скоро ця пригода стала відома усім. Відтоді кажуть, річку називають Кобиляча.

Через деякий час тут тут стали поселятися люди. Виникло село і назвою, яка походить від річки Кобиляча – Кобильчин. Згодом село розширювалось, відбулися зміни в його назві. Кобильчин стали називати Кобол чином, оскільки деякі заможні його жителі вважали попередню назву не зовсім гарною.

Розквітає молоде село. Дарма, що йому вже понад п’ятсот років від роду-віку. Місцевий самодіяльний композитор І.І. Гончар написав слова і музику пісні, яка часто звучить тут у надвечірній тиші:

Гарний Коболчин, весь ти у гаю.

Я тебе любив і ще більш люблю.

Зараз ти не той, що колись ти був…

Олександр Чорний

(із збірника “Розкажу тобі легенду”)

Один відгук на «Про село Коболчин»

  1. Степан в 10.03.2011 at 6:04

    Доброго Вам дня! Здраствуйте!
    Заходьте на сайт про історію, культуру, краєзнавство та багато іншого цікавого. «Українська історична скарбничка» http://starog1.ucoz.ru/
    З повагою Степан Карачко, шеф-редактор
    Добавте до вибраного( избраного):

Залиште свій коментар