Підвіз учнів до шкіл Сокирянщини

Автор: admin

Про довіз учнів до навчальних закладів громади йшлося на нараді при Сокирянському міському голові Василю Козаку, за участю секретаря міської ради Любові Степаненко, начальника відділу освіти міської ради Галини Рябко, директора комунальної установи «Дирекція з обслуговування майна Сокирянської міської ради» Олександра Чорного.

Як зауважує начальник відділу освіти Галина Рябко, згідно вимог чинного законодавства України, особи, які здобувають повну загальну середню освіту (“здобувачі освіти” – це так на цей час називаються учні та студенти – прим. адм. сайту “Сокирянщина”) і потребують підвозу до навчального закладу і у зворотньому напрямку, забезпечуються таким підвезенням за кошти місцевого бюджету.

За словами директора комунальної установи «Дирекція з обслуговування майна Сокирянської міської ради»  Олександра Чорного, Санітарним регламентом для закладів загальної середньої освіти, затвердженим наказом Міністерства охорони здоров’я України, визначено, що підвезенням забезпечуються учні, які проживають від закладу освіти на відстані понад 2 кілометри.

На даний час, підвіз учнів здійснюється до Білоусівського, Василівського, Гвіздовецького, Михалківського, Романковецького та Шебутинецького ліцеїв, Селищанського навчально-виховного комплексу, Сокирянської гіназії та Сокирянського закладу загальної середньої освіти №1. Загалом шкільними автобусами їздить 368 учнів. Підвезення організовується за попередньо визначеними маршрутом та зупинками. Відстань від місця проживання учнів до місця збору на зупинці не перевищувє 500 м. Поряд з цим, як зазначають фахівці, довезення дітей до дошкільних навчальних закладів не здійснюється, оскільки це не передбачено чинним законодавством.

Як зауважує Сокирянський міський голова Василь Козак, з метою забезпечення належних умов для отримання дітьми загальної середньої освіти, в громаді вживається вичерпних заходів. Проводяться відповідні ремонти приміщень, поповнюється матеріально-технічна база освітніх установ, здійснюється благоустрій територій навчальних закладів. Багато заплановано зробити в поточному році.

«Поряд з цим, ми маємо розуміти, що нині основні витрати у громаді покладаються на місцевий бюджет. Окрім закладів освіти та організації освітнього процесу, нам ще необхідно утримувати сферу охорони здоров’я, культури, фінансувати низку інших важливих напрямків соціально-економічного розвитку громади. Все залежить від рівня наповнення місцевого бюджету та сплати податків. По мірі надходження коштів до бюджету громади, всі нагальні питання будуть вирішуватись» – зазначає Василь Козак.

 

За публікацією сайту “Північно-Бессарабський інформаційний портал”

Залиште свій коментар