Пішов з життя видатний син Сокирянщини…

Автор: admin

Сокирянська районна державна адміністрація, районна рада, весь Сокирянський край з глибоким сумом сприйняли трагічну звістку – 4 березня 2018 року на 84-му році пішов з життя видатний син Сокирянщини, український композитор, хоровий диригент, педагог, Член Національної Всеукраїнської спілки композиторів України, член Асоціації хорових диригентів, Заслужений працівник культури України Мафтуляк Михайло Васильович.

Михайло Васильович Мафтуляк народився 4 вересня 1934 року в селі Гвіздівці. Своє місце в житті шукав довго. І на шахті працював, і в колгоспі, і у взуттєвій майстерні, і на пилорамі. Служив у Радянській Армії. Навчався у творчій студії при Чернівецькому українському музично-драматичному театрі (тепер академічний імені Ольги Кобилянської) разом з майбутнім актором, сценаристом і режисером, лауреатом Державної премії України імені Т. Г. Шевченка Іваном Миколайчуком. У 1968 році закінчив Чернівецьке музичне училище. А в 1973-му — музично-педагогічний факультет Івано-Франківського педагогічного інституту ім. В. Стефаника.

Завідував сільським клубом у рідних Гвіздівцях, згодом запросили на посаду художнього керівника Сокирянського районного Будинку культури, де широко розправили крила його пісні, де особливо подружився з талановитим композитором Володимиром Давиденком, звідки на широку мистецьку ниву потужно вийшли жіночий вокальний ансамбль «Мелодія», народний самодіяльний камерний хор «Гроно».

У січні 1965 р. Михайла Мафтуляка призначено завідуючим відділу культури райвиконкому. З серпня 1965 року по 2010 рік  Михайло Васильович  працював директором Сокирянської дитячої музичної школи. Композитор не уявляв свого життя без музики, без пісень, без рідних мотивів.

Творець кількох сотень музичних творів, дитячих зібрань Михайло Мафтуляк був до кінця вірним своїм ідеям та палким патріотом рідної землі. Його твір «Сокирянщина моя…» стала і навіки залишиться гімном нашого краю.

Мафтуляк М.В. до останнього подиху вів активну громадську діяльність, щиро переживав за долю нашого району.  З його відходом в інший світ Сокирянщина збідніла на одного великого громадянина, але його численні звершення і добрі справи й надалі служитимуть людям.

Світла пам’ять про добру та чуйну людину назавжди  залишиться у наших серцях!

Висловлюємо щире співчуття рідним і близьким, поділяємо біль і сум з приводу непоправної втрати для Сокирянського, Буковинського краю, всієї України.

Залиште свій коментар