Розпочався збір коштів на видання книги про село Гвіздівці

Автор: admin

Як повідомлялося у статті «А де ж книга про Гвіздівці?», вже є готовою для видання книга з робочою назвою «Гвіздівці. Шляхами століть», яку написали Олег Кучерявий і Олексій Мандзяк.

У книзі зібрано значні історичні дані про минуле села з самих прадавніх часів – від часів заснування і до наших днів, в тому числі про історичні постаті уродженців і мешканців села. Не забуті і сучасники, які живуть і творять сучасне та майбутнє.

Починаючи у свій час цю працю, автори, як то вони розповідають, навіть не сподівалися, що вдасться зібрати такий значний за обсягом і глибиною історичний матеріал про село, а також, що історія Гвіздівців є настільки насиченою, настільки пов’язаною з самими великими і бурхливими подіями не лише в історії краю, а й в історії всієї Східної Європи, а подекуди – і всієї Євразії.

При підготовці цієї багатогранної історично-краєзнавчої праці автори залучили до своєї розповіді донині невідомі та малопоширені серед істориків і краєзнавців матеріали, в тому числі, з архівів України, Росії, Молдови, Румунії, Болгарії. Використано численні старовинні і сучасні друковані та рукописні джерела, походженням з багатьох країн, усні розповіді та спогади жителів села.

 

Історичний опис включає:

 • наявні географічні, геологічні та історичні відомості про край, де розташоване село, у часи, коли самого села ще не існувало;
 • наявні відомості про добу виникнення поселень в районі розташування села,  а також про історичні події того часу, що мають відношення до місцевості, в якій розташоване село;
 • відомості про село, його окремих власників, про події в селі і навколо нього за часів володарювання Молдавського князівства;
 • відомості про село, його окремих власників та мешканців, про події в селі і навколо нього за часів панування Туреччини;
 • досить детальні відомості про село, його власників, орендарів, окремих мешканців,  про події в селі і навколо нього за часів перебування у складі Російської імперії (до 1917 р.);
 • відомості про бурхливі події періоду завершення Першої світової війни, Хотинського повстання, про учасників цих подій;
 • досить детальний опис життя в селі за часів румунської окупації Бессарабії, звільнення у 1940 році і Другої світової війни;
 • відомості про радянській період життя в історії села.

 

Окремі, досить детальні, глави книги присвячені, зокрема, історії церкви, історії освіти в селі, опису побуту селян, тощо.

 

Книга написана максимально простою мовою, розрахована на широке коло читачів: від учнів шкіл, студентів і тих, хто просто цікавиться історією батьківщини до краєзнавців і вчених, на усіх, хто не байдужий до свого минулого, хто любить, береже рідний край, його минуле і сучасне.

 

Слід зазначити, що напевне в сучасній Україні є лише декілька сіл, які на цей час мають настільки з’ясовану і настільки ретельно описану історію з прадавніх часів. Тому, мабуть публікація цієї книги стане визначною подією для села, предметом гордості для селян, в тому числі – за свою багату і значущу історію, за своїх предків, надасть значний і важливий поштовх молоді для більш ретельного вивчення історії батьківщини, для того, щоб вони ніколи не забували своє коріння.

 

Публікація цієї книги є не комерційним, а скоріше гуманітарним проектом. Автори вважають, що книгу після її видання необхідно безкоштовно передати до шкіл, бібліотек, до деяких архівних установ, до сільської церкви, до Гвіздовецької сільраді, а також, в залежності від тиражу, сільським ветеранам і людям, які допомогли зібрати матеріал для книги, надали іншу істотну допомогу в її написанні, підготовці до друку, видавництві. Знову ж таки, в залежності від тиражу, не виключається можливість надсилання книги вихідцям з села (на їх прохання), які проживають за його межами, в тому числі – за межами України.

 

Існує попередня договірна домовленість на підготовку до друку і друк книги з видавництвом «Арт-економі». Обсяг книги – біля 600 сторінок (з ілюстраціями). Від того, яку кількість коштів буде спрямовано на видавництво, залежатиме тираж, якість паперу, на якому буде друкуватися книга, колір ілюстрацій, а також якою буде обкладинка – твердою або м’якою.

 

В селі створено ініціативну групу з забезпечення видання книги, до якої увійшли:

 • Бойко Лідія Василівна – пенсіонерка (колишній вчитель), тел. (+38) 067-714-35-57,
 • Куцька Руслана Євгеніївна – завідуюча сільською бібліотекою, тел. (+38) 096-722-74-16,
 • Грушецька Віра Василівна – працівник пошти, (+38) 097-953-44-84.

 

Депутат районної ради Бойко Олексій Сергійович також звернувся за підтримкою у видавництві книги до Голови Сокирянської РДА Бескупського Петра Петровича.

 

Автори і ініціативна група, в залежності від кількості зібраних коштів будуть вирішувати також, чи включати до змісту книги – сільську «Книгу пам`яті»,  яка сама по собі теж чимала за розміром.

 

ПРОСИМО ВСІХ НЕБАЙДУЖИХ КРАЯН, А ТАКОЖ ВИХІДЦІВ З СОКИРЯНЩИНИ, ДЕ БИ ВИ НЕ ЖИЛИ, ДОЛУЧИТИСЯ ДО УЧАСТІ У ВИДАВНИЦТВІ КНИГИ

 

Реквізити для збору коштів:

 

Для перерахування з Приватбанку або будь яким шляхом через картки Приватбанку –

на карту 5168 7555 0211 7795

 

Для перерахування через інші банки будь-яким шляхом, реквізити наступні:

рахунок 29244825509100 у ПАТ «Приватбанк», МФО 305299, ОКПО отримувача 14360570, ОКПО банка 14360570. Поповнення картрахунку 5168755502117795 (внесок на видання книги «Гвіздівці»).

 

За публікацією сайту “Гвіздівці”, на прохання членів ініцативної групи

Залиште свій коментар