Румунська делегація вклонилася своїм загиблим землякам у селі Волошковому

Автор: admin

Вже багато часу минуло після воєнних років, а люди і досі шукають родичів, які не повернулись з  боїв. Нещодавно ми публікували історію, що у наддністрянському  мальовничому селі Волошкове наші сусіди – румуни знайшли свого родича. А саме: донька Сафта   відшукала могилу свого батька, який загинув під час Другої Світової війни в селі Нагоряни, а похований був у селі Волошкове. Як розповідала тоді Сафта, їй було 3 рочки, коли батька забрали на війну. З фронту він не повернувся. Розпочались пошуки. У 1995 році родичі давали запити в різні архіви, але конкретної відповіді не отримували.

Пройшло багато років –  і настав час зустрічі, сумної , але такої довгоочікуваної. Батька знайдено,  є місце його вічного спочинку, і серце заспокоїлось.

Таку неймовірну історію прочитали і у румунських виданнях. Тож знайшлися люди, які також захотіли вшанувати пам’ять своїх земляків, що  вічно спочивають на благодатній землі Сокирянщини.

Наприкінці жовтня 2018 року у село Волошкове завітали консул Генерального консульства Румунії у Чернівцях Іонел Константин Мітеа, працівник Генерального консульства Румунії у Чернівцях Адріан-Міхай Драгомір, голова Радівецької філії румунського національного товариства ветеранів Другої Світової війни полковник Ніколає Ніколович, голова Чернівецького центру історичних та культурних досліджень Петро Гріор, а також представники преси.

Делегація вклонилася загиблим румунам. Відтак разом із настоятелем тамтешнього храму та волошківчанами справили заупокійну службу. Гості подякували жителям села над Дністром за достойне поховання їх земляків, за те, що могили чисті та доглянуті.

За публікацією сайту “БЕССАРАБСЬКИЙ ІНФОРМАЦІЙНИЙ ПОРТАЛ”

__________________________________________________________

ПРИМІТКА ДО ПУБЛІКАЦІЇ

Повідомляючи про цю подію за публікацією сайту “Північно-Бессарабський інформаційний портал”, від адміністрації сайту не можу не висловити нашу думку.

Ми цілком погоджуємось з тим, що загиблі солдати минулих війн, які покояться у нашій землі, навіть якщо вони входили до складу ворожих армій, мають право на вічний спокій, увагу рідних, земляків, урядових і громадських структур своїх країн. Ми ні чого не маємо проти вшанування ними пам’яті своїх загиблих земляків. Ми також погоджуємось, що місця їх упокоїння мають утримуватися в достатньо належному стані – не гіршому за наші власні кладовища.  Ми навіть вважаємо дії румунської делегації – достойним прикладом відношення до пам’яті про своїх загиблих земляків.

Та при всьому цьому, хоча після тої війни пройшло вже багато років, ми ні за яких обставин і ні коли не маємо забувати, що то є поховання ворогів, які прийшли на нашу землю вбивати наших людей і які їх на нашій землі безжально вбивали.

Дотримуючись належної і достатньої уваги до відвідувачів таких поховань, до самих поховань, ми ні за яких обставин не повинні виказувати нашу шану похованим ворожим солдатам. При цьому, вважаємо, що є геть недоречним і, на нашу думку – ганебним, залучати для участі в подібних церемоніях наших дітей-школярів, а тим більше для того, щоб вони квітами вшановували пам’ять вбивць своїх прадідів і прабабусь (відповідні фото з цього заходу ми спеціально не стали публікувати на нашому сайті, щоб не ганьбити цих дітей на майбутнє).

О. Кучерявий, засновник сайту “Сокирянщина” 

 

 

4 коментарі на «Румунська делегація вклонилася своїм загиблим землякам у селі Волошковому»

 1. Бульбаk в 18.12.2018 at 11:56

  Дуже доречна і правільна примітка до статті. Наші чиновники, мабуть геть не думають, що роблять?

 2. România Mare в 25.12.2018 at 20:22

  Mi verniomsia, vi sapogi bydete lizati

 3. admin в 25.12.2018 at 20:35

  România Mare, у нас еще много румынских военных кладбищ и там ещё много свободного места. Ваши земляки ждут там там таких, как Вы.

 4. Lyst в 27.01.2019 at 16:50

  Це у Волошковому про всяк випадок готуються до чергового повернення румунів. ганьба вам – волошківчанам

Залиште свій коментар