Рік 1965: “Будується плодоконсервний”

Автор: admin

Безперервним потоком сюди прибувають вантажі. будівельний камінь,kons2 цегла, балки-перекриття, імпортне обладнання – все для нового заводу, що має переробляти місцеву сировину.

На будівельній площадці кипить напружена робота. За короткий час тут збудовано приміщення трансформаторної станції, котельної, будується заводоуправління, піднімаються стіни гуртожитку, а поряд закладають фундамент 24-квартирного будинку. Екскаватор та бульдозери вирівнюють площадки під корпуси цехів.

Через три роки тут працюватиме великий плодоконсервний завод. Він випускатиме варення і компоти, маринади, повидло, соки. Його продуктивність – 8,5 мільйонів умовних банок продукції.

Старанно трудяться крановщики Василь Коломоєць, Володимир kons1Кульченко, монтажник Павло Мельник.

Директор майбутнього заводу т. Пупишев та старший виконроб т. Мамаєв із впевненістю говорять, що перша черга заводу перероблятиме врожай 1966 року, а повністю він вступить в дію до 50-річчя Великого Жовтня.

Д. Миколаєнко

«Дністрові зорі» (орган Сокирянського районного комітету КП України і районної Ради депутатів трудящих Чернівецької області), 28 травня 1965 року.

**********************************************************

Це історичний матеріал про початок будівництва плодоконсервного заводу на станції Романківці, якій був побудований саме так і саме в ті строки, як планувалося, разом з досить широкою соціальною інфраструктурою. Завод багато років забезпечував роботою з досить хорошою зарплатою багато мешканців Сокирянщини. Продукція заводу постачалася по всій території СРСР – аж до Крайньої Півночі, Сахаліну і Камчатки, а також у декотрі інші держави.

Та у ювілейну річницю СРСР лишається тільки-но запитати, як у тому старому анекдоті: «Воно ж тут стояло. І кому воно заважало?» Адже канув у вічність СРСР та разом з ним і масою інших підприємств – практично ні чого не залишилося від Романковецького плодоконсервного…

 _______________________________

Залиште свій коментар