Рік – 1965: “Хай завжди буде мир!”

Автор: admin

За підтримки Сокирянської районної газети «Дністрові зорі», ми розпочинаємо публікацію ще одного виду матеріалів – газетних публікацій різних часів з історії Сокирянщини, про людей і події, які відбувалися тут, або мали той чи інший вплив на наш край. Для когось це було нібито нещодавно, а для когось – ціла вічність. Та для всіх – це історія, яку треба знати і шанувати, адже це – наша історія!

Ми спробуємо цими публікаціями показати відвідувачам сайту не лише події, а й дух тих часів, до яких відносяться публікації. А розпочинаємо ми з невеличкої замітки з фотоетюдом «Хай завжди буде мир!», яка була опублікована в газеті «Дністрові зорі» 4 червня 1965 року – тоді ще ця газета була спільним виданням Сокирянського районного комітету Компартії України і виконкому Сокирянської райради трудящих. Автором замітки є Катерина Іванівна Лісогор – одна з перших вчителів Сокирянщини (з 1944 р. – с. Гвіздівці, згодом в м. Сокиряни), почесна громадянка міста Сокиряни. Автор фотоетюду – О. Горбієвський.

********************************************************************

Сцена районного Будинку культури прикрашена барвистими квітами, вдалині її — силует жінки-матері з немовлям. Поруч слова: «Ні — війні» А з сцени звучить стоголосе: «Боріться, боріться, бо ми ще малі. Мир захищайте для нас!». З цими словами звертаються діти дитячих садків до переповненого залу дорослих. Починається вечір, присвячений Міжнародному дню захисту дітей. На сітці, густо всипаній квітами, присутні читають по-дитячому розміщені слова; «Хай завжди буде мир».

 

— Це було шістнадцять років тому. Перший день літа. Міжнародна демократична федерація жінок оголосила його Міжнародним днем захисту дітей, — говорить доповідач, вчителька т. Ісаева Н.І.

— Гнівом закипає серце, коли говоримо про війну, яку ведуть імперіалісти США у Південному В’єтнамі, вбивають, калічать дітей, отруюють їх газами.

Пристрасно лунають слова: «Ми хочемо, щоб малята всієї планети жили під радісним і безхмарним небом. Щоб їм завжди світило ясне сонце, щоб завжди був мир на Землі.»

Гучними оплесками зустрічають глядачі маленьких аматорів художньої самодіяльності. Прекрасно звучить літературно-музична композиція, присвячена Міжнародному дню захисту дітей у виконанні малят першого і другого дитячих садків.

День захисту дітей, який пройшов організовано і змістовно, підготував Сокирянський громадський клуб жінок при допомозі працівників дитячих садків та культосвітніх установ селища. З членів ради клубу жінок найбільший вклад внесли в підготовку тематичного вечора т. Юдіна Н.О. та т. Реденсар Н.Д.

К. Лісогор, голова ради громадського клубу жінок.

Залиште свій коментар