Сайту «Сокирянщина» — 10 років!

Автор: admin

Сайту «Сокирянщина» виповнилося 10 років! Наш сайт був одним з перших на Сокирянщині крайових сайтів і єдиний, який протримався стільки років. В наш швидкоплинний час, як ми вважаємо, це досить значний ювілей.

Цікаво, що виникнення нашого найстарішого з постійно діючих до цього часу крайових сайтів  має своє походження від сайту найстарішого (за відомими даними) села Сокирянщині – Гвіздівців (сайт «Гвіздівці»), якій також був першим з сільських сайтів краю (а може й до цього часу є таким?). Відомий письменник – історик і етнограф Олексій Мандзяк, побачивши публікації сайту «Гвіздівці», запропонував організатору сайту «Гвіздівці» — адвокату Олегу Кучерявому розширити рамки гвіздівецького сайту, додавши до нього рубрики по окремих інших селах району. Ідея була гарна, але технічно – занадто складна. Тому, за підтримки О. Кучерявого, протягом періоду з кінця липня до початку вересня 2010 року було створено окремий сайт «Сокирянщина», а  1 вересня 2010 року на сайті був опублікований перший авторський матеріал по історії нашого краю.

Олексій Мандзяк, разом з іншими краєзнавцями, журналістами, етнографами, істориками (Олександр Чорний, Михайло Шундрій, Василь Гандзій, Олег Кучерявий, тощо) став одним з провідних авторів публікацій цього сайту, а згодом і автором популярного електронного історично-краєзнавчого альманаху «Сокирянщина», що включав в себе багато матеріалів, які публікувалися на сайтах «Сокирянщина» і «Гвіздівці». Сам альманах також завжди вперше публікувався на сайті «Сокирянщина» в окремій, спеціально створеній для нього рубриці, а вже потім розходився по багатьох інших інтернет-порталах. Проект альманаху набув значну популярність. Достеменно знаємо, що альманах, як і сайт «Сокирянщина», читають в Україні та Білорусії, у Росії та Молдові, у Польщі, Канаді, США та навіть в Японії, ПАР та Австралії.

 

Як було зазначено з самого початку створення сайту, ми запустили його з метою популяризації дивного краю, який зветься Сокирянщина, по-своєму намагаючись зробити внесок у збереження цієї прекрасної землі, висвітлення крайового минулого і сьогодення.

Наскільки нам це вдається, судити Вам. Ми, як завжди не ставимо собі ніяких оцінок, і не намагаємося цим займатися. Це право залишаємо постійним відвідувачам та читачам нашого сайту.

Але, відзначимо, що наша діяльність має тільки один головний мотив – це щира любов до рідного краю і в цьому напрямку ми робимо все, що дозволяють нам наші можливості.

 

За 10 років на сайті опубліковані самі різні за тематикою і змістом матеріали, авторами яких являються аматори і професіонали, дослідники минулого і наших днів, а так само й ми самі.

Виказуємо щиру подяку всім авторам публікацій!

 

Ви, шановні відвідувачі сайту, так само можете стати повноцінними учасниками нашого сайту і тих просвітительських проектів, в яких ми беремо або будемо брати участь. Наш сайт не має обмежень за напрямками і обсягом, на нього не впливають політичні сили і сьогочасні пориви. Він відкритий для всіх, хто не байдужий до минулого, сьогодення і майбутнього Сокирянщини. Пропонуємо всім бажаючим долучитися до наповнення сайту про наш край, про свої села і міста, про їх історію і сьогодення, про радісні події і про проблеми.

 

Дякуємо і всім відвідувачам сайту за щиру цікавість до історії і сьогодення нашого краю!

 

 

Адміністрація сайту «Сокирянщина»

Залиште свій коментар