СБУ запідозрила керівників буковинських лісгоспів у розкраданні лісу

Автор: admin

Співробітники Служби безпеки України спільно з прокуратурою582146 викрили керівників п’яти державних лісгоспів Буковини на розкраданні та нелегальному експорті деревини.

Правоохоронці встановили, що посадовці розробили механізми привласнення держаного лісу через реалізацію підконтрольним структурам в обхід аукціонів та нелегальну вирубку “неврахованих” дерев. Надалі усі лісоматеріали за різними схемами експортувалися за кордон.

Під час понад п’ятдесяти одночасно проведених обшуків у лісгоспах, офісах комерційних структур, за місцями проживання чиновників та комерсантів, співробітники спецслужби і прокуратури вилучили документи, які підтверджують продаж лісу в обхід аукціонів та здійснення нелегальних експортних операцій.

Правоохоронці також виявили фіктивні печатки та штампи іноземних компаній, бланки з “мокрими” печатками, які використовувалися для легалізації оборудок, понад півтори тисячі необлікованих бірок для електронного маркування деревини, вогнепальну та холодну зброю.

PA288926-1024x683

Фото004-1024x768

Первантаження лісу біля Сокирянського лісгоспу для вивозу і влітку, і взимку.

P1269705-1024x683

На території лісгоспів та комерційних структур без будь-якої документації зберігалося декілька сотень кубометрів деревини цінних порід, вартість якої встановлюється.

Відкрито п’ять кримінальних проваджень за ст. 364, ст. 191, ст. 366 та ст. 368 Кримінального кодексу України.

Тривають невідкладні оперативно-слідчі дії.

Та постає питання: а чому тільки пятьох? На Сокирянщині мабуть теж варто провести перевірку? Адже в лісах суцільні вирубки, незважаючи на те, що територія відноситься до складу Національного парку.

Сайт села Гвіздівці ще у серпні 2015 року публікував фотоматеріали про масштабні вирубування лісового масиву, розташованого між селами Гвіздівці, Сербичани, Коболчин и Сокирянами.

вырубки2-Ж-д-1024x687

Це космофото вирубок вздовж залізниці, що йде від станції Сокиряни до ст. Романківці через ліс

При цьому у статті на сайті цілком слушно було зазначено, що вирубки настільки масштабні, що цей ліс, який успішно пережив 300-річне турецьке ярмо, більш ніж 100-річне панування Російської імперії, 2 революції 1917 року, 25-ти річну румунську окупацію, пережив радянську владу, але завдяки таким лісовим «стаханівцям» мабуть не виживе за часів української незалежності.

Люди мабуть геть втратили історичну пам`ять, адже цей лісовий масив, як і інші ліси краю, сотні років годували десятки поколінь селян Сокирянщини. А в страшні часи голодомору 1946 — 1947 років саме ліс з його вчасною та мабуть небувалою урожайністю 1947 року на черешні, ягоди, гриби, корені деяких рослин, тощо, спас сотні й сотні життів гвіздовчан, сербичанців, коболчинців, сокирянців. Так само й інші ліси Сокирянщини. Мабуть, в тому числі він спасав також батьків і матерів тих, хто сьогодні, за швидкі грошенята безжально вирубує його.

********************************

Держлісагентство оприлюднило дані про масштаби вирубування лісу. Ситуація дедалі погіршується. У 2015 році в Україні незаконно вирубали 24 тис. куб. м лісу, повідомила в.о. голови Державного агентства лісових ресурсів Христина Юшкевич.

“Зараз я можу відверто сказати, що у 2015 році було незаконно вирубано 24 тис. кубів лісу. Що стосується 2016 року, то тільки за перші півроку обсяг незаконних вирубувань у галузі становить 15,8 тис. куб. м, що на 36% більше, ніж у відповідному періоді минулого року. Ми бачимо, що ситуація тільки погіршується”, – написала вона у фейсбуці.

От такий ліс вирубують працівники Сокирянського лісгоспу. Мабуть цей ліс вони вважають хворим? Фото 2016 р.

От такий ліс вирубують працівники Сокирянського лісгоспу. Мабуть цей ліс вони вважають хворим? Фото 2016 р.

IMG_20160220_145654

Нагадаємо, напередодні прем’єр Володимир Гройсман розпорядився провести аерофотозйомку лісів для моніторингу їхнього вирубування.

У липні 2015 року набув чинності закон, яким вводиться 10-річний мораторій на експорт лісо- та пиломатеріалів у необробленому вигляді. Однак це не зупинило масове вирубування лісів.

У травні Кабмін заборонив санітарне вирубування лісу і звільнив голову Держлісагентства.

За публікаціями сайтів Сокирянської РДАLB.ua та сайту села Гвіздівці

Залиште свій коментар