Свято в Кормані

Автор: admin

Кормань – село, що розпочинає свої ранки, ковтнувши свіжості могутнього Дністра, а вечірні зорі запалюють вогні, замилувавшись пишністю заврожайованих садів та ланів. Тут кожен шматочок рідної землі засвідчує хазяйновитість та працелюбність корманчан. Цей населений пункт – наймолодший на Сокирянщині, бо ж 1980 року старе розташування села потрапило у зону затоплення Дністровської ГЕС. Відтак мешканців було відселено у будинки, що звели на рівному узвишші в оточенні буйності лісів.

Та юність Корманя не заважає пишатися своєю минувшиною. Тут пам’ятають своє коріння, історію розвитку, славних земляків, що звеличували рідний край. Тож на урочистостях з нагоди відзначення 78-ої річниці утворення Сокирянського району корманчани ділилися спогадами, досвідом та розповідями про славних земляків.

На гостину у Кормань завітали голова РДА Петро Бескупський, голова райради Василь Козак, заступник голови райдержадміністрації Ірина Тарасова, сільські голови та керівники відділів адміністрації – Галина Рябко та Раїса Горн. Спочатку всі змогли насолодитися захоплюючою екскурсією шкільним музеєм, що став прихистком унікальних історичних артефактів. Пізніше – поспілкуватися із наймолодшими учнями школи.

Так як свято відбувалося у стінах Корманського НВК, першою до гостей звернулася директор навчального закладу Тетяна Базелюк. Побажала усім гарного настрою та приємного перегляду концерту, що підготували талановиті школярі та педагоги.

Про історію Корманя коротко повідала сільський голова Олеся Базелюк. Вона розповіла про тернистий шлях, що пройшли її земляки, про події, що назавжди змінили долю майбутніх поколінь. Пані Олеся зазначила, що сьогодні Кормань – це сучасний населений пункт, що гордиться працелюбними, хазяйновитими, наполегливими, підприємливими жителями.

Після цікавого екскурсу в історію села слово мали очільники районної влади. Петро Бескупський зауважив, що Кормань для нього – особливе село, бо тут він мав нагоду працювати в молоді роки. Тож йому дуже приємно бачити у святковій залі своїх колег та товаришів. Відтак побажав корманчанам світлого майбутнього, довгих років життя та успіхів.

 

Василь Козак пояснив присутнім, чому вирішили святкувати 78-му річницю, бо ж здавалося б, що не ювілей. Але щоб розповісти історію нашого краю, не вистачить круглих дат. Василь Васильович зауважив: «Багатьом здається, що 78 років – це багато, але побачивши сьогодні у музеї кістки мамонтів та почувши про перші поселення людей, розуміємо, що ця цифра – лише маленька піщинка в історії нашої землі».

Після віншувань очільники району нагородили подяками достойних жителів села Кормань, що трудилися і далі працюють задля розвитку рідної Сокирянщини. Щиро вклонилися єдиному у населеному пункті ветерану війни – Жалюку Івану Васильовичу.

Про розвиток освіти у селі розповіла Коломієць Ніла Іванівна, що все життя навчала діток. Пропрацювавши у Корманській школі вчителем історії, завучем та директором, вона пам’ятає не одне покоління випускників. Багатьох, на жаль, уже немає серед нас, та ті, хто живуть – дякують педагогу та цілують руки, що зігрівали теплом у часи лихоліть та розбудови.

Про відомих та талановитих вихідців села присутнім розповіла Лідія Василівна Мельник  – голова первинної ветеранської організації.

Далі присутні змогли насолодитися яскравим та цікавим концертом пісень, танців, жартів. Талановиті юні корманчани заполонили увагу глядачів та подарували миті гарного настрою та щирих емоцій.

Наймолодший населений пункт Сокирянщини розповів свою історію, багату достойними ділами, славними людьми та світлими сподіваннями!

Анастасія ДОБРОВОЛЬСЬКА

За публікацією сайту “Північно-Бессарабський інформаційний портал”

Залиште свій коментар