Село Василівка – рік 1967

Автор: admin

Василівка — село, центр сільської Ради. Розташована на правому березі Дністра, за 12 км на північ від райцентру Сокиряни, за 17 км від станції Сокиряни Львівської залізниці. Населення — 1259 чоловік. Сільраді підпорядковане село Розкопинці.

В селі — колгосп ім. Червоної Армії, організований у 1946 році. Має 2706 га сільськогосподарських угідь, з них 1521 га орної землі, під садом і виноградом — 162 га. Напрям господарства зерно-буряковий з розвиненим м’ясо-молочним тваринництвом. В колгоспі сіють пшеницю, кукурудзу, цукрові буряки, тютюн.

На фермах близько 2300 голів худоби. В 1956 і 1958 роках колгосп був учасником Всесоюзної сільськогосподарської виставки і за високі показники в розвитку тваринництва одержав премію — електродоїльний агрегат. За вирощення високого врожаю тютюну ланковий О.І. Дубчак удостоєний ордена Леніна. Колишній голова колгоспу І.В. Гуцул нагороджений орденом Трудового Червоного Прапора.

Колгосп має 3 водяні млини, олійницю, 2 кузні, столярну майстерню, електростанцію на 50 квт. Автотракторний парк налічує 16 тракторів, 11 комбайнів, 10 автомобілів.

 

В селі — восьмирічна школа, бібліотека з фондом близько 8 тис. книг. Діє фельдшерсько-акушерський пункт, пологовий будинок, профілакторій, ветпункт.

Є в селі 3 магазини, 2 їдальні, перукарня, поштове відділення, ощадна каса, майстерня побутового обслуговування, 2 лазні.

За роки Радянської влади споруджено близько 300 нових, відремонтовано, перекрито залізом та черепицею близько 150 житлових будинків.

Село вперше згадується у 1447 році. На його території виявлено пізньопалеолітичні стоянки, рештки поселення трипільської культури, давньоруського селища XII—ХІІІ століть.

 

Мешканці села брали участь в Хотинському повстанні 1919 року. Під час фашистської окупації жителі села переховували радянських партизанів, за що К.С. Долга в січні 1944 року була засуджена на довічну каторгу.

Комсомольська організація створена в селі у 1940, партійна — у 1953 році.

З видання “Історія міст і сіл Української РСР. Чернівецька область”. 

Залиште свій коментар