Сокирянська лікарня – 1913 рік

Автор: admin

Представляємо Вашій увазі деякі факти про будівництво лікарні в Сокирянах, які були опубліковані в журналах Хотинського земства у 1913 році.

 &&&

Про переукладення планів на будівництво Секурянського приймального покою

На земському зібранні 1912 року в дорожньо-будівельної комісії були прийняті деякі принципи щодо побудови нових будівель, схвалені земським зібранням. Так було постановлено таке: печі робити теракотові і кахельні, підпілля бетонне, фасад будівель робити наскільки можливо стильний і план симетричний. Беручи до уваги, що при клопотанні про кредит на будівництво приймального покою в м. Секурянах, це не малося на увазі, і проектуючи, відповідно до постанови комісії від 8 грудня 1912 року, будівля служби відокремлене від головної будівлі. А також беручи до уваги і підняття цін на робочі руки і матеріали за теперішній рік, довелося підвищити початкову суму в асигновках на 2500 руб., які розподіляються наступним чином.

По доповіді управи № 14 загальна вартість головного будинку з кухнею визначена в розмірі 11300 руб., за пропонованими ж кошторисами ця сума визначиться в розмірі близько 13500 рублів, тобто на 2200 р. більше, які можуть бути розподілені так: теракотові печі дають подорожчання на 700 руб., бетонні підпілля і плиткові підлоги на 650 руб., і додавання пачечної, яка не входила за першим проектом в кошторис, приблизно на 750 руб. Що ж стосується будівлі амбулаторії, то незважаючи на те, що будівля зменшена порівняно з будівлею Бричанської амбулаторії, а збільшення вартості від вищевказаних причин не перевищить 500 руб.. Вартість його за кошторисом визначена в 4512 руб. 56 к., що повинно бути віднесене за рахунок подорожчання матеріалу і робіт.

Будівля амбулаторії приблизно заввишки 1,75 саж., як і головну будівлю, щоб не порушувати загального фасаду і не зменшувати обсягу повітря в аптеці і приймальні, що може погано позначитися на вентиляції приміщення при великому скупченні хворих, тим більше, що здешевлення вартості за рахунок зниження будівель до 4 ½ арш. виходить у розмірі не більше 150 руб.

Будівлю амбулаторії передбачено, як і головну будівлю, зробити зовні кам’яну. У разі ж бажання зробити зовнішні стіни з бетонних порожнистих каменів, доведеться додати до клопотаної суми 400 руб. З врахуванням того, що стіни доведеться робити в півтора каменю з бетонних, а не бетонітових пустотілих каменів, як це проектовано в будівлі служби, де товщина стін в один камінь. Доведеться це зробити тому, що важко розраховувати на таку велику кількість необхідного шлаку.

Таким чином, загальна вартість трьох будівель приймального покою в м. Секурянах визначиться в розмірі 18000 руб., що перевищить первісне асигнування на 2500 руб. і тому управа просить надзвичайне земське зібрання дозволити провести витрати по цьому зміненому технічному кошторису на будівництво Секурянського покою.

 

Джерело: О пересоставлении планов на постройку Секурянского приемного покоя // Хотинское Земство. Отчеты, доклады, сметы, раскладки Хотинской Уездной Земской Управы и постановления XLV очередного Уездного Земского Собрания созыва 1913 года. – Хотин: Типография М. Ландвигера, 1914. – С. 25-27.

 

 

2 коментарі на «Сокирянська лікарня – 1913 рік»

 1. Василь в 07.08.2017 at 20:18

  Добрий день.В останньому абзаці змінив “надзвичайний” на “надзвичайне” та “цій” на “цьому”.
  Якщо у Вас є заперечення, зміню як в оригіналі.
  З повагою,
  адмін

 2. admin в 10.08.2017 at 21:04

  Василь, Ви все вірно змінили. Ми теж виправили. Дякуємо за повідомлення.

Залиште свій коментар