Сокирянська ЦРЛ: плани і дії…

Автор: admin

Приймальне відділення Сокирянської районної лікарні планують реконструювати та оснастити сучасним медичним обладнанням. Як повідомляє сайт Чернівецької обласної державної адміністрації, такий проект представили заступник голови Чернівецької обласної державної адміністрації Олексій Бойко та директор Департаменту охорони здоров’я Олег Чорний у Стророжинецькій центральній районній лікарні.

Загалом, в рамках проекту планується відремонтувати, реконструювати та оснастити сучасним медичним обладнанням відділення п’яти опорних лікарень Чернівецької області. Серед них – Сокирянська, Вижницька та Сторожинецька районні лікарні, а також лікарня швидкої медичної допомоги та обласна клінічна лікарня.

Приймальні відділення обраних медичних закладів будуть приведені до єдиних стандартів облаштування приміщень, матимуть відповідний перелік обладнання. За інформацією Міністерства охорони здоров’я України, частину дороговартісних апаратів, зокрема комп’ютерні томографи, магнітно-резонансні томографи, ангіографи закуплять за кошти державного бюджету.

Наразі у медичних закладах розробляють проектно-кошторисну документацію на реконструкцію приймальних відділень. Передбачається, що після реорганізації вони працюватимуть як відділення екстреної та невідкладної допомоги, тобто,  будуть виконувати функції оцінки стану пацієнта, здійснювати медичне сортування, діагностику захворювання.

 

Наразі, днями матеріально-технічна база районного лікувального закладу вже поповнилася 3-ма надсучасними кисневими концентраторами. Обладнання придбали за кошти районного бюджету, їх вартість – понад 130 тисяч гривень.

Сьогодні спеціалісти лікарні встановили концентратори в інфекційному відділенні. Головною їх перевагою є те, що вони можуть працювати цілодобово, тобто, «24/7» бути на сторожі життя хворих. Принцип роботи концентратора – простий: він відбирає кисень з повітря і пропускає через фільтр та генератор. Концентратори можна вмикати  залежно  від потреби. Крім того, дуже зручно, що вони є мобільними. Ці установки  – безпечні та економічно вигідні.

Директор КНП «Сокирянська районна лікарня» Олександр Андрійчук каже, що нині ці медичні прилади вкрай необхідні, адже саме вони дозволять важкохворим врятувати життя.

Сподіваємося, що всі недужі  легко перенесуть коронавірусну інфекцію і допомога спецобладнання не знадобиться. Та все ж, розуміння того, що районною владою докладається максимум зусиль для забезпечення лікарні Сокирянщини найнеобхіднішими засобами – заспокоює та вселяє надію.

Із пандемією COVID-19, що сколихнула весь світ, ми боремося достойно та ефективно!

 

За публікаціями сайту “Північно-Бессарабський інформаційний портал

Залиште свій коментар