Сокирянський машзавод: “Наш тепловоз, вперед літи!”

Автор: admin

Історія машзаводу – це не просто сторінка в літописіtep70u Сокирянщини. Це окрема глава, або навіть ціла книга, в якій можна знайти відображення чи не всіх значимих подій в житті району і цілої держави. Тут мають місце тріумфальні і фа­тальні епізоди життя підприємства. За неповних 40 років цехи заводу переможно гуділи, або ж в них надовго оселялась… мо­торошна тиша. Робітники і їх родини на власному досвіді дізна­валися про переваги і недоліки промислової інтеграції.

Засноване підприємство у 1973 році – як філіал Коломенського теп­ловозобудівного заводу. З тих пір ма­леньке підприємство на довгі роки стало надійним партнером потужно­го флагмана тепловозобудування Радянського Союзу. В його цехах ви­готовлялися комплектуючі дизельних двигунів, запасні частини, монтаж­ний інструмент. З Росії надходила сировина, заготовки, а в Коломну відвантажувалась високоякісна про­дукція, на совість виготовлена вміли­ми сокирянцями. Обсяги замовлень дозволяли отримувати сталі високі прибутки, нарощувати виробницт­во, вкладати кошти в соціальні про­грами. Модернізувалися приміщення, будувались нові цехи. Територію, де колись розташовувався завод стінових матеріалів, було не впізна­ти. На підприємство із задоволенням ішла працювати молодь, що, звичай­но, вирішувало проблему зайнятості населення.

Але… «епоха розвинутого соціа­лізму» закінчилася. Розпочався ве­ликий переділ власності і сфер впли­ву. Важке машинобудування ніко­ли не було засобом швидкого обігу коштів, і, очевидно, збагачення силь­них цього світу. Тому депресія ви­робництва, що вразила всю промис­ловість, відбилася і на життєздат­ності Сокирянського заводу. У 1991 році, разом з новою назвою «Сокирянський машзавод» колектив отримав скорочення штатів, неповний робочий день, затримки з виплатою заробітної плати! Це лише видима частина проблем людей та під­приємства. Не було замовлень, си­ровини, робітники звільнялися і ви­рушали на пошуки кращої долі, відвикаючи від розміреного «про­летарського», стабільного життя.

021

У 1996 році завод було привати­зовано. Він перетворився у Відкри­те акціонерне товариство. Мож­на говорити, що близько десяти років часу і неміряно наполегливої праці, пошуку пішло на відновлен­ня виробництва у небайдужих акціонерів товариства. Хоча до ко­лишнього розмаху повернутися було важко. Зате явні зміни до кра­щого були помітні, свідченням чого стали солідні нагороди – Грамоти, пам’ятні знаки, медаль «Кращий ро­ботодавець року».

На жаль, недавня криза знову хит­нула підприємством, і знову по­трібно спочатку налагоджувати стосунки з партнерами, шукати спільні точки дотику. Влітку цього року ділові контакти з відновлення умов колишніх договорів на виго­товлення продукції і постачання її до Росії продовжились…

Історія, як відомо, розвивається по спіралі. Хочеться вірити, що по­переду у заводу новий продуктив­ний виток діяльності.

Віталій ДЗИК

«Дністрові зорі», № 46 (7168), 12 листопада 2010 року

***

mashzavodУже лише те, що на промисловій карті району значиться товариство з додатковою відповідальністю «Сокирянський машинобудівний завод», є великим позитивом. Підприємство все-таки вижило, діє, виготовляє продукцію, забезпечує жителів району робочими місцями.

Що таке сьогодні Сокирянський машзавод? Це – два виробничі цехи, термічна дільниця, складські приміщення. Це – трудовий колектив, який нараховує понад 40 чоловік. Це щомісячний обсяг виробленої продукції на 700-750 тисяч грн. (зокрема, насоси паливні, масляні, клапани редукторні, вимикачі, вилки, головки, приводи ручного гальмування тощо).

Кожен робітник заводу (токар, слюсар, фрезерувальник, шліфувальник, електрик, свердлувальник) – це ювелірної майстерності спеціаліст. І те, що середньомісячна заробітна плата одного працюючого складає 4400 гривень, – багато про що свідчить.

Порівняно з минулим роком обсяги виробництва продукції збільшились. І є сподівання, що така тенденція збережеться.

mashzavod1

Напередодні нашого професійного свята – Дня машинобудівника, хотів би сказати найкращі, вдячні слова про працюючих на заводі. Практично весь колектив трудиться результативно і старанно. Велику підтримку я відчуваю від заступника директора Бориса Івановича Добровольського. Адже на ньому, по суті, тримається вся організація виробництва. Він – дуже відповідальна і надійна людина.

Приємно спостерігати за роботою токаря Віктора Антоновича Доготаря, якого ніколи не треба контролювати. Його робота – це стандарт якості.

Ветераном виробництва є токар Дмитро Миколайович Мадей. Він теж висококласний майстер.

Історію Сокирянського машзаводу можна писати з уст шліфувальника Леоніда Павловича Юшка. Він тут постійно працює, за всіх непростих періодів підприємства, і є взірцем відданості справі.

Найкращих слів вдячності заслуговує фрезерувальник Юрій Васильович Николайко. Завжди дисциплінований, готовий працювати стільки, скільки треба.

Високою якістю виконання роботи відзначається свердлувальник Василь Іванович Глушко. З такими, як він, приємно і надійно працювати.

Здається немає такої проблеми у процесі виробництва, яку б не розв’язав слюсар Борис Григорович Вікул. Він досконало знає все обладнання. Про таких людей кажуть: у нього технічна інтуїція з народження. Що б йому не доручили, він усе зробить на відмінно.

Особливий вклад у спільну справу колективу машинобудівників токаря Павла Івановича Шамбри. Він з тих робітників, які можуть (при потребі) раніше всіх прийти на роботу і пізніше за всіх залишити робоче місце.

У принципі, як керівник я дуже задоволений нинішнім складом колективу і про кожного міг би сказати найкращі слова.

З нагоди професійного свята вітаю весь нинішній колектив, ветеранів виробництва. Згадаймо у цей день також тих, хто розпочинав історію Сокирянського філіалу Коломенського тепловозобудівного заводу (таких висококласних спеціалістів не мало жодне підприємство). Бажаю, щоб у ваших сім’ях усе було благополучно, щасливо, щоб радували діти, був хліб і до хліба. Зі святом вас!

Михайло ДЄРМЄНЖІ, генеральний директор Товариства з додатковою відповідальністю «Сокирянський машинобудівний завод»

Сайт «Сокирянські новини», 21 листопада 2011 р.

***

mashz3

Охорона праці на Сокирянському машинобудівному заводі

 

Історія  Сокирянського машинобудівного заводу в Чернівецькій області почалася з організації Сокирянського філіалу Коломенського тепловозобудівного заводу з ціллю забезпечення роботою незайнятого місцевого населення згідно з наказом міністерства від 22 листопада 1972 року №370 по Міністерству важкого та транспортного машинобудування. Філіал повинен був спеціалізуватися на виготовленні вузлів та монтажного інструменту, а також запасних частин для знятих з виробництва дизелів, які виготовлялися Коломенським заводом. Першим директором філіалу був назначений Морар Михайло Степанович, під керівництвом якого будівельна бригада ремонтувала старі корпуси напівзруйнованого заводу, добудовувала нові приміщення, необхідні для організації та освоєння нового виробництва машинобудівної продукції.

В 1991 році філіал Коломенського тепловозобудівного заводу став самостійним підприємством в Україні – Сокирянським машинобудівним заводом. Почалося поступове скорочення замовлень, зниження об’єму виробництва, що призвело до зменшення чисельності працюючих.

У 1996 році Сокирянський машзавод був приватизований, акціонерами заводу стали жителі різних регіонів України і організація стала називатися – Відкрите акціонерне товариство «Сокирянський машзавод». Не дивлячись на зниження об’ємів виробництва, колективу заводу вдалося зберегти обладнання та свою робото спроможність.

Сокиряни 2105_clip_image006

У лютому  2011 року  відкрите акціонерне товариство «Сокирянський машинобудівний завод» перетворено в товариство з додатковою відповідальністю.

У продовж своєї діяльності ТДВ «Сокирянський машинобудівний завод» спеціалізується на  виготовленні деталей та окремих вузлів до дизелів Коломенського виробництва та магістральних електровозів типу ЭП2К.

Готова продукція виготовляється у двох цехах площею 1600м3, з станковим парком в кількості 30 одиниць з загальною  потужністю 870 кВт. ТДВ «Сокирянський машинобудівний завод» являється одним з провідних підприємств нашого району.

Завод бере курс на якість. Бо довіра партнера-велика відповідальність, тим більше, що дизелі, які комплектуються в Коломні фільтрами, насосами, муфтами, виготовленими в  Сокирянах, поставляють у Німеччину.

На ТДВ «Сокирянський машинобудівний завод» діє служба охорони праці, як один з основних підрозділів у структурі підприємства. З метою створення безпечних умов праці в підрозділах підприємства керівництвом та інженером з охорони праці постійно проводиться робота по забезпеченню належних умов праці на робочих місцях, дотримання законодавства про охорону праці, пожежну безпеку, виробничу санітарію, забезпечення безпеки використання верстатів та електроінструментів.

Свою роботу служба з охорони праці здійснює згідно Положення «Про службу охорони праці», затвердженого керівником підприємства.

Розроблено перспективний план роботи інженера з охорони праці на 2014 рік та затверджено графік перевірок стану охорони праці у підрозділах на 2014 рік. За 2014 рік спеціалістом служби з охорони праці проведено 24 обстеження стану охорони праці у виробничих підрозділах та вручено 24 приписи керівникам підрозділів та майстрам цеху по усуненню виявлених порушень.

При прийнятті на роботу всі працівники пройшли вступний інструктаж з охорони праці, первинний та повторний інструктажі на робочому місці. Інструктажі проводяться з питань охорони праці «Правила безпечної експлуатації електроустановок споживачів», «Правила пожежної безпеки», «правила безпечної роботи з інструментом та пристроями» та ін.

Щороку складаються «Комплексні заходи щодо досягнення встановлених нормативів безпеки, гігієни праці, підвищення існуючого рівня охорони праці, попередження нещасних випадків, виробничого травматизму та професійних захворювань і аварій», які є обов’язковими для виконання.

Для забезпечення організації охорони праці на підприємстві затверджено такі документи:

  • перелік робіт з підвищеною небезпекою;
  • перелік професій, які проходять спеціальне навчання і щорічну перевірку знань з питань охорони праці;
  • перелік посад і професій, які повинні проходити стажування на робочому місці;
  • роботи із застосування ручних електро-  і пневмо інструментів.

Також розроблено і затверджено окремим наказом «Тематичний план» проведення навчання з питань охорони праці, техніки безпеки, електробезпеки, пожежної безпеки, надання першої медичної допомоги при нещасних випадках, культура виробництва по підприємству ТДВ «Сокирянський машинобудівний завод».

Щорічно на початку року згідно затвердженого графіка проводиться навчання та перевірка знань з охорони праці працівників. Відповідно до вимог Типового положення, наказам керівника підприємства створена постійно діюча комісія з питань охорони праці. Члени комісії відповідно до вимог законодавства про проведення навчання та перевірки знань з питань охорони праці отримано відповідні посвідчення.

На підприємстві розроблено інструкції з охорони праці по всім окремим спеціальностям і роботах, які раз на 3 та 5 років переглядаються і в разі потреби в них вносять зміни та доповнення. Всього розроблено 38 інструкцій. Керівникам виробничих підрозділів відповідно до професій видані інструкції з охорони праці з реєстрацією в журналі з видачі інструкцій.

Здійснюється трьохступеневий адміністративно-громадський контроль за станом охорони праці на підприємстві:

  •  1-ий ступень щоденно проводиться майстром цеху  та керівником підрозділу
  •  2-ий ступень контролю кожного тижня інженером з охорони праці
  •  3-ій ступень контролю проводиться кожного місяця постійно діючою комісією за участю голови профспілкового комітету.

Щомісячно, згідно затверджено графіку та тематики проводяться дні охорони праці і видаються накази з призначенням осіб, відповідальних за виконання виявлених порушень.

Підбиваючи підсумки роботи за 2013 рік ТДВ «Сокирянський машинобудівний завод» на охорону праці було витрачено 46500,00  грн., на реалізацію комплексних заходів з поліпшення стану безпеки, гігієни праці та виробничого середовища, на придбання спецвзуття та одягу, засобів індивідуального захисту та ін. Вдосконалення місць для куріння, відновлення подачі питної води по цехах, оновлення інформаційних стендів та візуальної пропаганди з охорони праці.

Забезпечується регулярне проходження медоглядів працівників, поповнення аптечок для надання першої долікарської допомоги, згідно проведеної атестації робочих місць надаються додаткові оплачувані відпустки та видача молока.

Інформаційний  бюлетень підготовлено страховим експертом відділення  ВД  Фонду  ССНВ  України  у Сокирянському  районі  Чернівецької  області, за участю  спеціалістів Сокирянського  машинобудівного заводу.

Сайт Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у Сокирянському районі

Залиште свій коментар