Сокирянський центр соціальної допомоги

Автор: admin

У Сокирянському районі з грудня 1992 року діє районний Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг). Він є спеціальною державною установою, що надає майже 30 видів соціальних послуг інвалідам, пенсіонерам, одиноким непрацездатним громадянам вдома, в умовах стаціонарного, тимчасового та денного перебування, які спрямовані на підтримання їхньої життєдіяльності і соціальної активності (медичко-соціальні, соціально-побутові послуги, збір, облік і видачу нужденним натуральної та грошової допомоги). Відразу слід зазначити, що таких оснащених центрів не багато у всій Україні.

Наприклад, щодо медико-соціальних послуг, які надаються у відповідному відділенні, то сюди входять консультації лікарів – терапевта і офтальмолога. При центрі діють масажний, бальнеологічний, фізіотерапевтичний і маніпуляційний кабінети, тренажерний зал.

Застосовуються фізичні процедури, аромотерапія, фітотерапія (фітобар), частково – елементи нетрадиційної медицини (лікарем).

Складовою частиною реабілітаційної роботи центру є відділення соціальної реабілітації дітей-інвалідів, яке функціонує з березня 2002 року в спеціально обладнаних кімнатах. Щоденно у відділенні займається група 8-10 дітей з різними вадами: помірна розумова відсталість, затримання психологічного розвитку, ДЦП. Їх привозять сюди транспортом територіального центру не тільки з райцентру, а й з сіл – Білоусівки, Коболчина, Романківців.

В Романківцях на базі колишньої сільської лікарні діє стаціонарне геріатричне відділення для постійного та тимчасового проживання інвалідів та одиноких непрацездатних громадян зі стаціонаром на 25 ліжок та відділення медико-соціальної реабілітації, в якому працівниками територіального центру забезпечується організація дозвілля хворих після інсульту, суглобних хвороб, травм.

Тут створені всі умови для нормального проживання – затишні кімнати, підведено природний газ, обладнано ванну кімнату, закуплено одяг, взуття, м’який та твердий інвентар. Постійна увага приділяється повноцінному харчуванню підопічних, воно чотириразове.

При центрі діє відділення соціальної допомоги вдома, відділення соціально-побутової адаптації, відділення надання грошової та натуральної допомоги.

У соціальному центрі є трактор, який застосовується для надання допомоги за пільговими тарифами одиноким громадянам похилого віку при оранці та культивації городів.

При центрі є перукар, швачка, ремонт побутової техніки. Всі ці підрозділи і працівники надають нужденним, які стоять на обліку в терцентрі, допомогу за пільговими тарифами. Надаются у прокат милиці, інвалідні візки.

При центрі також діє оргкомітет по акції “Милосердя”, який збирає благодійну допомогу у вигляді сільгосппродукції, в основному – для забезпечення стаціонарного відділення терцентру. Оргкомітет також має банк вживаних речей.

Територіальний центр, як вже зазначено, дуже добре забезпечений, але у його роботі чимало складнощів. Одною з головних є занадто складна процедура постановки нужденних у допомоги на облік і видачі такої допомоги. Наприклад, центр не може надавати допомогу значній кількості одиноких громадян похилого віку лише через те, що майже у кожного є 50 соток городу, або земельна частка у вигляді паю, хоча кожному зрозуміло, що це в наш час мало що вирішує.

 

При центрі діє хор ветеранів “Доля”.

Залиште свій коментар