Сокирянщина вшанувала пам’ять визволителів району

Автор: admin

26 березня 2018 року, відбулися заходи з нагоди відзначення 74–ої річниці визволення Сокирянщини від нацистів. В церемонії покладання квітів взяли участь: ветеран війни Заболотний Борис Якович, голова ради ветеранів Бурденюк Ніна Олексіївна, ветерани трудового фронту, голова районної державної адміністрації Петро Бескупський, заступник голови районної ради Олексій Бойко, керівники організацій, установ району, голови сільських рад всіх населених пунктів, громадськість. Це не лише спогади про героїчну і водночас трагічну сторінку нашої складної і суперечливої історії, це ще одна доречна нагода для того, щоб усвідомити важливість миру і злагоди на нашій землі. Адже, сьогодні, як ніколи ми розуміємо зміст слова мир та з нетерпінням чекаємо його.

Звертаючись до присутніх голова райдержадміністрації Петро Бескупський зазначив, що кожне прізвище, викарбуване на гранітному меморіалі  – це заповіт нам про те, як треба любити свій народ, цінувати кожен день, прожитий під мирним небом. А ця оновлена алея нехай стане для всіх священним місцем, яке додає гордості за нездоланний дух та безмежний патріотизм воїнів – героїв. Він щиро подякував ветеранам Другої світової війни за визволення району та висловив повагу військовослужбовцям, які наразі гідно  відстоюють право на незалежність і територіальну цілісність України.

Визволення Чернівецької області розпочалося із нашого району.  Першим селом, звільненим 22 березня 1944 року, було село Василівка. В цей же день було звільнено Волошкове. Завершилися бої на території нашого району визволенням Вашківців, 27 березня. Звільнення Сокирянщини тривало всього шість днів. Але на вівтар перемоги поклали своє життя 62 воїни, які сплять вічним сном під важкою брилою Братської могили…

Усі присутні низько схилили голови, вшановуючи пам’ять героїв хвилиною мовчання та доземно вклонилися присутнім ветеранам, адже на сьогодні їх залишилося дуже мало.

&&&

Цими вихідними в Сокирянській дитячо–юнацькій спортивній школі відбувся традиційний Міжнародний турнір з дзюдо присвячений 74-й річниці визволення Сокирянського району від нацистів. Підняти державний прапор мав честь чемпіон – земляк Максим Грейцар.

В турнірі взяли участь дзюдоїсти з Молдови (Кишинів «Спортліцей», Кишинів «Динамо», Кишинів «Дак Клуб», Хинчешти, Яловени, Сорока, Бельци, Дондюшани, Фелешти, Глодяни, Окниця), а також областей та міст України  (Київ, Львів, Івано-Франківськ, Надвірна, Хмельницький, Нетішин, Кам’янець-Подільський, Вінниця, Житомир, Чернівці, Чернівці – Садгора, Новоселиця, Сторожинець, Кіцмань та Сокиряни).

Вітали юних спортсменів, тренерів та вболівальників голова Сокирянської районної державної адміністрації – Петро Бескупський, заступник голови  Сокирянської районної ради  Олексій Бойко,  голова районної організації ветеранів Ніна Бурденюк та директор спортивної школи Федір Блинду. Вони побажали всім учасникам здоров’я та нових спортивних досягнень.

А далі розпочався напружений день змагань, які судили рефері міжнародного класу. Хтось отримував блискавичну «чисту» перемогу, окремі дзюдоїсти боролись до команди «Час вийшов». Поєдинки були досить цікаві, захоплюючі, інтригуючі.

 

За публікаціями сайту Сокирянської РДА

Эта статья на русском языке

 

Залиште свій коментар