Сокирянщина музична…

Автор: admin

5 жовтня в Сокирянській музичній школі відбувся концерт – бесіда «Музика не знає кордонів» З нагоди Міжнародного дня музики викладачі школи підготували концерт для учнів. Різні душевні музичні стани, емоції: захоплення і відчай, торжество і тривога, світла надія і розчарування, безтурботний спокій і нестримна жага дії охоплювали глядачів під час виконання різножанрових музичних творів концерту.

Концерт- бесіду підготувала і вела директор школи Л. Мафтуляк.

2 листопада в Сокирянській музичній школі відбудеться презентація нової книги Михайла Васильовича Мафтуляка – збірки “Шануймося та будьмо”. Представляємо передмову до книги літератора, краєзнавця, члена Національної спілкижурналістів України В. Гандзія.

********************************************

Йому пощастило народитися в чарівному пісенному краї, де співає все навколо – від буйної зелені садів та строкатої гами майстерно викоханих будиночків і криниць, до барвистих вишиванок і рушників, що супроводжують його життя від самої колиски.

Михайло Васильович Мафтуляк народився саме в такому живописному пісенному селі Гвіздівці Сокирянського району Бессарабського краю 4 вересня 1934 року в селянській родині, де нині він поіменований високим званням “Почесний громадянин села Гвіздівці”.

І хоч доля не завжди стелилася вишиваним рушником – ніколи не розлучався з піснею. Музика Михайла Мафтуляка глибоко западає в душу кожного, кому хоч раз довелося слухати його пісні.

Я слухав би їх завжди і щоденно. Вони наче жива вода, що проливається у серцях людей легендами і піснями рідного краю, дарують безсмертя славним героям нашої минувшини, змушують задуматись над сьогоденням.

Віриться, що животрепетне джерело пісень цього чергового нотного видання композитора, заслуженого працівника культури України, лауреата літературно-мистецької премії імені Сидора Воробкевича, члена Національної Всеукраїнської музичної спілки, почесного громадянина м. Сокиряни та Сокирянського району Михайла Мафтуляка “Шануймося та будьмо” знайде шлях і до Ваших сердець !

Василь Гандзій

Залиште свій коментар