Сокирянщина післявиборча

Автор: admin

31 жовтня 2010 року відбулися вибори до органів місцевого самоврядування. Повідомимо відвідувачам сайту деякі результати цих виборів по Сокирянскому району.

Сокирянська районна виборча комісія затвердила остаточні результати з виборів депутатів Сокирянської районної ради та оголосила персональний склад органу місцевого самоврядування району. По результатах вибору громадян (зрозуміло, якщо вірити цим результатам), у Сокирянській районній раді будуть працювати представники семи політичних сил.

Найбільше депутатських мандатів отримала районна організація Партії регіонів України – 15 (що в принципі не дивно), з них 9 обрано в одномандатних мажоритарних округах, а 6 – за списками партії.

Друга за чисельністю фракція (12 депутатів) – від районної організації ВО «Батьківщина» (Ю.Тимошенко).

«Фронт змін» (А.Яценюка) отримав 5 депутатських мандатів, Народна партія (В.Литвина) – 4, «Сильна Україна» (С.Тигипка) – 3 депутатських мандати і по 2 депутати у Української народної партії та у «Нашої України».

В новій райраді, на відміну від попереднього скликання немає депутатів від Соцпартії та від партії «Еко + 25», яка невідомо звідки взялася перед попередніми виборами і незрозуміло куди поділася перед цими.

Одне депутатське місце поки що не зайняте, в зв’язку з тим, що районна виборча комісія визнала такими, що не відбулися вибори по Корманському одномандатному мажоритарному окрузі, а переможець звернувся до суду.

Склад Сокирянської районної ради тепер суттєво оновлений – лише 13 депутатів минулого скликання знову обрані до райради (Василь Козак, Ніна Бурдинюк, Світлана Іванічек, Петро Блажко, Іван Дячук, Олена Баранюк, Софія Чоп, Віктор Ліпінський, Сергій Горн, Любов Бушовська, Петро Препелиця, Олександр Кіструга і Микола Місюрко). Наймолодшим депутатом ради став представник ВО «Батьківщина» Олександр Забудько – керуючий сховищем корпорації «Буковина Агросвіт», а найстаршим – голова районної ради ветеранів Ніна Бурдинюк. Чоловіків у райраді – 30, жінок лише 13.

Новообрані депутати районної ради досить дружно створили у раді депутатську групу «Сокирянщина» (не плутати з назвою нашого сайту – ми до цієї групи не маємо жодного відношення). До групи увійшли 36 депутатів районної ради від Партії регіонів України, від ВО «Батьківщина» (?!), від «Сильної України», Української народної партії та Народної партії. Депутати задекларували, що вони об’єдналися заради сприяння чіткій злагодженій роботі всіх органів місцевого самоврядування та органів виконавчої влади району з метою сталого соціально-економічного розвитку району, поліпшення умов життя наших виборців (як у рекламі Партії регіонів). Але побачимо по результатах… Керівником групи обрано регіонала Сергія Горна, заступниками – лідерів ВО «Батьківщина» Любов Степаненко та «Сильної України» – Ростислава Бузило. Саме ця група запропонувала узгоджену кандидатуру на посаду голови Сокирянської районної ради – Козака Василя Васильовича, який до цього часу працював на посаді голови Сокирянської РДА. Щоправда, до призначення на останню посаду він також був головою райради.

18 листопада відбулася перша сесія Сокирянської районної ради VІ-го скликання. Відповідно до чинного законодавства 43 депутати Сокирянської райради отримали відповідні повноваження.

Головою Сокирянської районної ради обрано Козака В.В. За кандидатуру Козака В.В. проголосували 40 з 41-го депутатів ради (не лише депутатська група!).

У Сокирянах втретє поспіль міським головою обрано Василя Равлика, за якого проголосувало 1690 виборців – більше 55% від тих, хто прийшов на вибори.

З 21-ої сільської ради Сокирянського району у 12-ти сільські голови зберегли свої посади, але у селах Білоусівка, Вітрянка, Коболчин, Кулішівка, Сербичани, Михалкове, Грубна, Селище і Шишківці обрано сільськими головами нових кандидатів. Щоправда у селах Білоусівка, Грубна, Селище і Шишківці сільські голови, які працювали до цього часу не висували свої кандидатури на виборах 31 жовтня. Серед новообраних двоє директорів шкіл, двоє секретарів сільських рад, ще двоє працювали на різних посадах у митній службі.

Найбільшу довіру виборці висловили сільському голові села Шебутинці Леоніду Сумнєвичу, який отримав 91% голосів від кількості громадян, що взяли участь у голосуванні. Недалеко від нього відстали за рівнем довіри сільський голова села Лопатове Григорій Якубенко (88% голосів), села Селище – Віталій Новоженя (86% голосів), села Ожеве – Раїса Шевчук (84% голосів). Більше 50% відсотків голосів отримав сільський голова села Гвіздівці Іван Гангал.

Натомість новообраним сільським головам села Шишківці Сергію Рубану та села Коболчин Віктору Гринюку вистачило по 27% голосів виборців, а в селі Вітрянка сільського голову обрали 29,5 відсотками голосів виборців, що прийшли голосувати. Запекла боротьба чинилася у селі Романківці, де беззаперечну перемогу одержав чинний сільський голова Василь Цап.

Серед 21-го сільських голів двоє жінок: Галина Харабара (Кулішівка) та Раїса Шевчук (Ожеве).

У Новодністровську на виборах міського голови переміг представник “Фронту змін” – молодий підприємець Руслан Панчишин, який зявився у місті менше року тому і якого толком ніхто не знав. Напевне городянам набридли старі фізіономії і вони зажадали нових вражень. Та якими ці враження будуть – покаже лише час…

Хто бажає ознайомитися з списком депутатів Сокирянської міської ради, може це зробити на сайті міста Сокиряни.

При підготовці матеріалу використано повідомлення голів виборчих комісій, голів і секретарів сільських рад, матеріали Сокирянської радіоорганізації, сайту міста Сокиряни.

Залиште свій коментар