Спасибі за музику душі…

Автор: admin

Почесний громадянин Сокирян, Сокирянського району, рідного селаpiano Гвіздівці, заслужений працівник культури України, член Національної музичної спілки, лауреат обласної літературно-мистецької премії ім. С. Воробкевича, багаторічний директор музичної школи, 80-річний (4 вересня відзначив ювілей) Михайло Васильович Мафтуляк став головним героєм Дня музики у райцентрі 1 жовтня.

І справді, людина-легенда… Саме такі особистості стоять біля джерел нової бессарабської культури. Подружню пару Ольги і Михайла Мафтуляків знають чи не в кожному селі нашого району. В одних – створювали хорові колективи, в інших – вокальні ансамблі, третіх – готували до огляду художньої самодіяльності. Не лінувались міряти болото сільських вулиць і несли у клуби світло. І в прямому, і переносному значенні. Бо дріт для електрифікації Гвіздовецького клубу діставав таки Михайло Мафтуляк.

…Майже 50 років М.В. Мафтуляк очолював колектив музичної школи (нині передав своє „крісло” доньці Людмилі). Вихованців цього дитячого закладу знають не лише в Україні, а й за рубежем. Варто назвати лише декілька промовистих прізвищ: Олег Микитюк, Сергій Логінов, Ростислав Стефанко, Ірина Серотюк, Валентина Костишина, Ліза Кадельник, Вікторія Гонца…

maftuljak

І ось чудовий жовтневий день. До затишного актового залу ведуча запрошує недавнього ювіляра. Михайло Васильович щиро розчулений. Прийшли ж бо і приїхали його пошанувати такі поважні гості! Серед присутніх – заступник голови райдержадміністрації П.П. Бескупський, заступник голови районної ради С.Е. Горн, міський голова В.С. Равлик, директор обласного Центру культури М.М. Шкрібляк, співавтори його творів, журналісти, працівники культури, делегація з рідного с. Гвіздівці.

„Сподіваюсь, ця зустріч вам сподобається, – звертається до гостей ювіляр. – Про що тільки я не писав! І про Леніна, і про партію… А тепер – про Україну, про Буковину, про дітей, про батьків. Я щасливий, що мої твори виконують і аматорські, і професійні колективи.

Як би мені хотілося сьогодні побачити поруч моїх дорогих друзів, мистецьких побратимів Івана Миколайчука, Володимира Давиденка, Олексія Бондаря, Андрія Кушніренка, Віктора Кострижа, Івана Нагірняка…”

Хвилиною мовчання зал вшанував пам’ять дорогих серцю ювіляра людей, душі яких уже у вищих світах.

Однак у цей день із М.В. Мафтуляком були відомі у нашому краї митці, творчі особистості, поети і письменники, його співавтори: Василь Гандзій, Галина Будняк, Михайло Брозинський, Юхим Гусар, Світлана Мельник, Михайло Рожко, Галина Мельник, Лариса Тулюлюк-Кушнір, Віктор Ярощук. На їхні вірші, а також – Олексія Бондаря, Євгена Плаксія, Олени Логінової, Інни Гончар звучали прекрасні пісні – „Квітуча гілка Буковини”), „Здрастуй, рідне село” (О. Бондар), „Поцілунок Березня” (Л. Тулюлюк-Кушнір), „Хай же панує травень повсюди” (Є. Плаксій), „Незабутнє танго” (С. Мельник), „Жоржини в саду” (Г. Будняк), „Одинокість” (С. Мельник), „Любов мені наснилась” (О. Логінова), „Музика землі” (І. Гончар), „Бессарабія рідненька” (В. Гандзій), „Каштани” (В. Ярощук), „Веселка над Дністром” (І. Нагірняк) та ін.

А як було серцю тепло, коли на сцену вийшли із привітаннями гвіздівчани – сільський голова Іван Гангал, викладач класу бандури Марічка Гуцол та завбібліотекою Руслана Куцька, які виконали пісню „Здрастуй, рідне село!”. Іван Володимирович подякував Михайлу Васильовичу та його дружині Ользі Василівні за те, що ними зроблено для села, назвавши цю пару еталоном подружнього життя та високої професійності.

Хвилюючим було вітання від колег із Новодністровська – М.В. Рожка, Н.Г. Глушко, Т.Л. Тарабузан та І. Глушко. Як сказала колишня учениця Мафтуляка Ірина Глушко, „завдяки Вам ми усі нині „хворіємо” музикою”. Новодністровська делегація аплодувала „Людині з великої літери”.

А на завершення палке вітання від рідного колективу музичної школи, та ще й побажання і внесок на видання нової збірки. (До цього у Михайла Васильовича вийшли декілька збірок. Зокрема, „Коли співають діти” та „Пори року”).

Що ж до концертної програми цієї душевної зустрічі – слів немає описати! З яким натхненням і майстерністю виступали: хор „Гроно”, Ліна Лучак, Аня Гирба, ансамбль молодшого хору Тетяни Андронік, хор старших класів Ольги Мафтуляк, сам Мафтуляк, Вадим Корчовий, Віоріка Бацько, Настя Губенко, Галина Будняк, народний вокальний ансамбль „Мелодія”, Майя Алєксандрова, народний оркестр народних інструментів РБНТД Дмитра Шкваруна, Марта Лазаренко, Людмила Мафтуляк.

Від дорогих гостей Михайло Мафтуляк вислухав немало присвят, побажань та слів вдячності.

Живіть довго і гарно, наш шановний земляче! Спасибі за музику душі…

Валентина ГАФІНЧУК

Фото Миколи БАБИНСЬКОГО

За публікацією районної газети «Дністрові зорі»

Залиште свій коментар